Джерело: www.unian.ua
Як пише Defence Express, запуск ракети було здійснено з наземної пускової установки. Зазначається, що всі випробування ракети мають бути завершені вже у 2025 році, тому що саме цей рік визначено як початок її постачання в армію. До кінця 2026 року має бути завершено розробку корабельної версії, а до кінця 2027 року – повітряної.
“На опублікованих фото можна помітити, що SSM-2 має складну форму фюзеляжу, яка покликана знизити радіолокаційну помітність. Для пуску традиційно використовується ракетний прискорювач, який після відпрацювання відокремлюється від ракети, що продовжує політ за рахунок малогабаритного турбореактивного двигуна”, – пише видання.
Зазначається, що дальність польоту SSM-2 має становити спочатку 900 км, а згодом зрости до 1500 км.
Однак, найцікавіше те, що ця розробка проходить шлях, яким іде й українська ракета “Нептун”, вважають у Defence Express:
“Бо йдеться про розвиток протикорабельної ракети, яку “навчили” бити і по наземних цілях та збільшили її дальність… Цілком можливо, що і з українським “Нептуном” відбуваються подібні метаморфози. Тому що ця українська крилата ракета отримала можливість знищувати наземні цілі і летіти далі 280 км”.
Виробництво ракет “Нептун” в УкраїніНагадаємо, у 2025 році Україна планує виготовити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів і 3 тисячі ракет, зокрема поліпшені моделі ракети “Нептун”. Про це заявляв президент України Володимир Зеленський:
“Що стосується нашої ракетної програми. Багато хто вже запам’ятав, перш за все, росіяни, наші українські “Нептуни”. Але ми зробили ще “довгі” “Нептуни”. Уже сама назва говорить про завдання. І вже є перші ураження”.
Вас також можуть зацікавити новини:
- “Гальмування поставок”: експерт пояснив заяву Саллівана про “брак” пілотів для F-16
- Україна не може бити по РФ з винищувачів F-16: експерт сказав, що для цього потрібно
- Росіяни почали встановлювати “антидронні світлофори”: експерти пояснили, що це таке