Джерело: www.unian.ua
Операцію з безпечного вивезення Асада із Сирії очолив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
За кілька годин до своєї евакуації Асад провів у Міністерстві оборони Сирії зустріч, на якій були присутні близько 30 армійських командирів і високопоставлених співробітників спецслужб. На ній президент заявив, що військова допомога від Росії вже в дорозі, і закликав війська тримати оборону.
Після того, як Асад закінчив свій робочий день, він сказав менеджеру президентського офісу, що поїхав додому, а сам попрямував до аеропорту. Він також попросив свою медіа-консультантку Ботіну Шабан приїхати до нього додому і написати для нього промову. Коли вона дісталася до резиденції Асада, там нікого не було.
“Асад навіть не зробив останньої заяви. Він не підтримав свої власні війська. Він залишив своїх прихильників напризволяще”, – заявив голова аналітичного центру Arab Reform Initiative Надім Хурі.
Диктатор не попередив про свою втечу, зокрема своїх найближчих родичів. Його рідний брат Махер Асад, командир елітної 4-ї бронетанкової дивізії, був змушений евакуюватися з Сирії самостійно: він вилетів вертольотом до Іраку, а потім до Росії.
Сирійський президент також кинув у Дамаску своїх двоюрідних братів Еяда та Іхаба Махлуфів. Вони спробували втекти на машині до Лівану, але дорогою потрапили в засідку. Іхаба в результаті застрелили, а Еяда поранили. Що зараз із ним – невідомо.
Кілька джерел сказали Reuters, що спочатку Асад хотів отримати притулок в Об’єднаних Арабських Еміратах, але влада країни йому відмовила, бо боялася негативної міжнародної реакції.
Операцію з безпечного вивезення Асада із Сирії очолив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, стверджує Reuters. Він провів переговори з Туреччиною і Катаром, у яких були зв’язки з угрупованням “Хайят Тахрір аш-Шам”, що захопило владу в Сирії. У підсумку Анкара і Доха вмовили ісламістів випустити Асада з країни. Лавров “зробив усе, що міг”, щоб евакуювати сирійського президента, кажуть джерела Reuters.
Падіння режиму Асада – останні новиниПадіння режиму президента Сирії Башара Асада призвело до послаблення авторитету російського диктатора Володимира Путіна. Тому вже зараз глобальні силові проєкти Кремля перебувають у стані повільного розпаду, пише The Wall Street Journal.
Журналісти підкреслили, що тепер військові бази Росії в Сирії опинилося під питанням. Їхнє майбутнє залежить від переговорів із новим сирійським керівництвом.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Путін програв у Сирії через велику помилку, – The Telegraph
- Крах Асада боляче вдарив по Росії: оглядачка відповіла, чи полічені дні Путіна
- Росія почала виводити свої війська із Сирії, – супутникові знімки