Головна Unian У Литві проживають понад 78 тисяч біженців з України та їхня кількість...

У Литві проживають понад 78 тисяч біженців з України та їхня кількість збільшується, – LRT

32
0

Джерело: www.unian.ua
Щотижня в країну прибувають близько 100 біженців з України.

Зазначається, що українські біженці стали частіше прибувати до Литви, щоб отримати психологічну підтримку / Колаж УНІАН, фото – ua.depositphotos.comВ Україні триває повномасштабна війна проти РФ, через що деякі громадяни виїжджають у безпечніші країни. Стало відомо, що в Литві станом на початок грудня проживало понад 78 тисяч українських біженців, повідомляє LRT.

Представниця Міжнародної організації з міграції в Литві Божена Заборовська-Зданович поділилася з журналістами, що щотижня в країну прибуває близько 100 біженців з України. Вона зазначила, що у цих людей часто немає конкретного плану дій і вони просто хочуть почуватися в безпеці.

“Українці прибувають, хоча потоки вже не такі великі, як на початку війни. Вони потребують початкової допомоги. Ми чули багато історій, коли люди приїжджали з одним наплічником, з мінімальною кількістю речей, тому вони потребують тут найнеобхіднішого. Основне питання – де зупинитися. Коли вони приїжджають до Вільнюса чи іншого литовського міста, вони починають вирішувати, де вони переночують, як зроблять свої перші кроки в чужій країні”, – сказала вона.

Соціальне опитування Управління омбудсмена з рівних можливостей засвідчило, що дедалі менше жителів Литви готові здавати житло українським біженцям, підкреслили у виданні. На початку грудня близько 46% респондентів заявили, що готові відкрити свої будинки для українців.

Заборовська-Зданович додала, що причини приїзду українців до Литви можуть бути абсолютно різними. За її словами, найчастіше люди втомлюються від війни або хочуть захистити маленьких дітей і літніх батьків.

Представниця Міжнародної організації з міграції в Литві розповіла, що українські біженці вже два роки роблять свій внесок у допомогу співвітчизникам. Крім цього новоприбулим надають допомогу різні неурядові організації, державні установи та муніципалітети.

Заборовська-Зданович додала, що дедалі більше українців шукають у Литві психологічну підтримку:

“Спостерігається тенденція до того, що дедалі більше людей звертаються по психологічну допомогу. На початку війни такого не було, але зараз потреба в таких консультаціях особливо велика. Вони приходять у наш міграційний інформаційний центр і проводять там час”.

Українські біженці в Європі – останні новиниРаніше кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що допомогу українським біженцям потрібно урізати. Він вважається головним претендентом на крісло канцлера ФРН, тому його слова мають значення.

Крім того, доктор економічних наук Людмила Черенько пояснила, чому українські біженці будуть змушені повернутися додому. Вона вважає, що українці повертатимуться додому з різних причин.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Українцям у Німеччині час або знайти роботу, або повертатися додому, – Шольц
  • Хлопцям, які виїхали за кордон до 18 років, масово відмовляють у видачі паспортів, – ЗМІ
  • У Шотландії чиновник подав у відставку після звинувачення в домаганнях до українських біженців, – BBC



реклама у Нововолинськ