Джерело: www.unian.ua
Зазначається, що подібні розмови можуть здатися корисними, але насправді крадуть щастя у дітей.
Видання Your tango з’ясувало, що не можна обговорювати при дітях, щоб вони виросли щасливими.
Фінансові проблемиДослідження, опубліковане в Journal of Youth and Adolescence, показало, що існує зв’язок між фінансовим стресом батьків і проблемною поведінкою підлітків. Дослідники також зазначили, що це, найімовірніше, пов’язано з депресивними симптомами батьків і стилем виховання.
Батьки, які відкрито демонструють стрес або депресивні симптоми через фінансовий тягар, з більшою ймовірністю змусять своїх дітей хвилюватися, що вплине на їхню поведінку в гірший бік.
Критика зовнішності інших людейБільшість дітей сприйнятливі до подібних речей. В одному з досліджень, опублікованому в Journal of Youth and Adolescence, йдеться про те, що навіть батьки, які виголошували підбадьорливі слова на адресу контролю ваги та фігури, негативно впливали як на хлопчиків, так і на дівчаток.
Конфлікти у стосунках із партнеромДослідження, опубліковане в журналі Journal of Social and Personal Relationships, засвідчило, що навіть незначні форми несприятливих ситуацій негативно впливають на дітей. Зокрема, дослідження, в якому взяли участь 99 дітей, показало, що дрібніші форми неприязні, такі як батьківські конфлікти, впливають на здатність дітей обробляти свої емоції, особливо сором’язливих дітей.
Стрес, пов’язаний із роботоюРозповідати про розчарування або стрес, пов’язаний з роботою, дітям не варто, оскільки це може навантажити їх дорослими проблемами, з якими вони не в змозі впоратися. Обговорення подібних стресів тільки зробить їхню дитину більш сприйнятливою до стресу, що негативно позначиться на її психічному здоров’ї.
Сімейні розбіжностіОдне з досліджень, опубліковане в книзі “Міжнародна енциклопедія соціальних і поведінкових наук”, показало, що переконання батьків щодо фізичних можливостей їхніх дітей можуть сильно впливати на їхню мотивацію та участь.
Знаючи, наскільки велике значення мають їхні слова, батьки мають бути особливо обережними під час обговорення сімейних розбіжностей зі своїми дітьми. На жаль, поведінка дітей може несвідомо змінитися під впливом отриманої ними інформації.
Порівняння з іншими дітьмиБатьки ніколи не повинні порівнювати своїх дітей з іншими, тому що це може підірвати їхню впевненість у собі та змусити їх почуватися неповноцінними.
Професор психології Ванесса ЛоБуе пояснила, що, згідно з дослідженнями, позитивне висвітлення правдивих висловлювань підвищує ймовірність того, що дитина буде відкритою і чесною зі своїми батьками. Зокрема, згідно з дослідженням, проведеним 2017 року, діти, які очікують на позитивні результати від того, що говорять правду, з більшою ймовірністю скажуть правду.
Пліткувати про іншихБільшість батьків у той чи інший момент робили помилку, говорячи про когось погано. Це вчить дітей упереджено ставитися до випадкових незнайомців, у яких, можливо, був просто невдалий день. Унаслідок цього ці ж діти, найімовірніше, виростуть і погано відзиватимуться про інших, руйнуючи дружні стосунки, оскільки люди поступово віддаляються від їхніх осудливих поглядів.
Спірні темиХоча батьки можуть вважати, що роблять своїм дітям послугу, обговорення таких тем, як політика, може в кінцевому підсумку нашкодити їм.
По-перше, діти люблять повторювати те, що говорять їхні батьки, перед однокласниками або вчителями, що може спричинити напруженість у шкільному житті.
По-друге, коли відбуваються травмувальні події, дорослим буває важко з ними впоратися, а дитині тим паче. Найімовірніше, дитина відчуватиме дедалі більший стрес, що призведе до вигорання і навіть депресії.
Минулі травмиУ дослідженні, опублікованому в журналі Stress and Health, говориться, що просте прослуховування розмов про травми, отримані в минулому, призводить до непрямого впливу на людину, що тягне за собою емоційний дистрес. Це відбувається тому, що травма руйнує сприйняття світу як справедливого місця, змушуючи людей почуватися в безпеці.
Ділитися особистими страхамиЗгідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Personality and Social Psychology, здатність батьків бути теплими та позитивними безпосередньо впливає на благополуччя їхніх дітей. Дослідники виявили, що батьківське тепло, контроль і навіть присутність батька підвищують самооцінку дитини. З іншого боку, відсутність цих речей призводить до зниження самооцінки. Тому, якщо мета батьків – виростити дітей, упевнених у собі, їм слід тримати будь-які негативні коментарі при собі.
Акцент на батьківську жертвуБільшість людей, імовірно, виросли, почувши про те, на які жертви пішли їхні батьки, щоб домогтися того становища, яке вони посідають сьогодні. Озираючись назад, люди згадуватимуть ці моменти, злегка ображаючись на батьків за їхній зневажливий тон і дріб’язковість. Це може призвести до того, що колись здорові стосунки між батьками та дітьми зруйнуються, оскільки діти почнуть відчувати, що не можуть відкритися своїм батькам.
Раніше УНІАН назвав 11 речей у вашому домі, які красномовно свідчать про те, що батьки добре вас виховали.
Вас також можуть зацікавити новини:
- “Годинами без перерви”: Білл Гейтс назвав дитячу звичку, яка стала ключем успіху
- Названо найнезвичайніші імена для дітей за версією Reddit
- Ці 10 фраз використовують батьки, які виховують морально стійких дітей, – лікарка