Джерело: www.unian.ua
Гель уже випробували на мишах, якщо він виявиться так само ефективним для людей, його можна буде використовувати для лікування алопеції або після хіміотерапії.
Усе почалося з дослідження цукру, який природним чином зустрічається в організмі та допомагає формувати ДНК. Вивчаючи, як цукор загоює рани у мишей під час місцевого застосування, вчені з Університету Шеффілда та Університету COMSATS у Пакистані помітили, що шерсть навколо уражень відростала швидше, ніж у мишей, які не отримували лікування, пише Sciencealert.
Здивована команда вчених вирішила продовжити дослідження. Вони розробили біорозкладний, нетоксичний гель із дезоксирибози. Для роботи вони взяли самців мишей з викликаною тестостероном втратою волосся і видалили шерсть зі спини. Щодня дослідники наносили невелику дозу гелю з цукру на відкриту шкіру, і протягом кількох тижнів шерсть показала “стійке” зростання.
Дослідники не зрозуміли, чому гель дезоксирибози стимулює ріст довшого і густішого волосся у мишей, але навколо обробленої ділянки команда помітила збільшення кровоносних судин і клітин шкіри.
“Що краще кровопостачання волосяної цибулини, то більший її діаметр і то більший ріст волосся”, – констатували дослідники.
“Наше дослідження показує, що відповідь на лікування втрати волосся може бути такою ж простою, як використання натурального цукру дезоксирибози для посилення припливу крові до волосяних фолікулів, щоб стимулювати ріст волосся”, – прокоментувала інженерка тканин Шейла Макніл з Університету Шеффілда.
Якщо гель дезоксирибози також виявиться ефективним для людей, його можна буде використовувати для лікування алопеції або навіть стимулювати ріст волосся, вій і брів після хіміотерапії.
“Наше дослідження перебуває на дуже ранній стадії, але результати багатообіцяючі та потребують подальшого вивчення”, – зазначила Макніл.
Що таке облисінняСпадкове облисіння, або андрогенна алопеція, є природним станом, спричиненим генетикою, рівнем гормонів і старінням, і воно проявляється по-різному в чоловіків і жінок. Цей розлад зачіпає до 40% людей, і, тим не менш, Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) поки що схвалило тільки два препарати для лікування цього стану.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Учені створили кепку для боротьби з облисінням (фото)
- Нобелівську премію з медицини присудили за дослідження реакції клітин на нестачу кисню