Головна Unian В Україні загинув рідкісний птах, якого шукали за датчиком: що сталося з...

В Україні загинув рідкісний птах, якого шукали за датчиком: що сталося з Ramo

48
0

Джерело: www.unian.ua
Ослаблений птах загинув на ставку і його вітром забило в очерет.

Птах багато мандрував  / колаж УНІАН, фото Ivan RusevВ Одеській області знайшли мертвим червонокнижного птаха – мартина каспійського, який був з супутниковим датчиком. Науковці припускають, що бідолашний Ramo загинув від отрути, яку місцеві жителі застосували проти гризунів.

Як розповів доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв, до нього по допомогу звернувся представник Румунського орнітологічного товариства Еміль Тодоров, який попросив знайти птаха зі супутниковим датчиком.

“Птах цей непростий, а дуже рідкісний, занесений до Червоної книги України – мартин каспійський або чорноголовий реготун, звуть його Ramo. Він був зі супутниковим датчиком на спині та кільцями на лапах. Окільцювали його в румунській дельті Дунаю (о. Сахалін)”, – розповів науковець.

Ramo, як додав Русєв, літав до окупованого Криму, часто бував і перелітав на Одещині – в “Тузлівських лиманах” та Нижньодністровському національному природному парку. Тодоров передав українським колегам координати та було організовано виїзд, під час якого за навігатором знайшли місце, де перебував Ramo – близько села Трудове Ізмаїльського району Одеської області.

Йдеться, що пошуки були нелегкими. Припускається, що птах загинув три тижні тому, оскільки передавач давав сигнал з однієї точки. У болоті, серед густого очерету цей пристрій та птаха шукав начальник Шаганського відділення парку “Тузлівські лимани” Вадим Самсон. Русєв уточнює, що Ramo був мертвим.

“Найбільш ймовірною причиною смерті в цей період може бути отруєння, оскільки птах шукає їжу на полях, де є отруєне зерно – порушення правил під час боротьби з гризунами мишоподібними. Ослаблений птах загинув на ставку і його вітром забило в очерет. Там ми його і знайшли. Прикро, що мартин каспійський закінчив свій життєвий шлях, але ми отримали важливу наукову інформацію”, – зазначає науковець.

Останні новини про птахівНагадаємо, у цьому році рожеві фламінго, яких також через зовнішній вигляд називають “феніксами”, у жовтні залишили територію Національного природного парку “Тузлівські лимани” (південь Одещини) через похолодання та російські дрони, які лякають птахів своїм шумом.

Як повідомляв УНІАН, у фламінго на Одещині є незвичайний сусід – кучерявий пелікан з ім’ям Сіноє.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Розлив мазуту з танкерів РФ: у Чорному морі гинуть птахи та дельфіни (відео)
  • “Не уявляємо всієї біди”: еколог про наслідки аварії танкерів РФ у Керченській протоці
  • Учені зафіксували найбільший випадок загибелі одного виду в сучасній історії



реклама у Нововолинськ