Джерело: www.unian.ua
За словами “Флеша”, ЗСУ потребують більше дронів.
За його словами, якщо завдяки роботу вдастся зберегти життя хоча б одній людині, “він уже не дарма працював”.
“Якось був на нараді в одного дуже шанованого мною командувача, і йшлося про рішення, яке його підлеглий вважав надто дорогим. І тоді той генерал сказав: навіть якщо ми відкинемо моральну частину питання чого варте життя людини для його родини, дітей і будемо дивитися лише на голі цифри, то втрата одного бійця для держави коштує 15 млн грн”, – розповів експерт.
Він підкреслив, що будь-який пристрій, що коштує менше і забезпечує збереження життя, економічно виправданий – справа лише у коштах:
“Були б гроші – купили б багато роботів і активно застосовували їх скрізь, але є пріоритет. Міноборони закуповує те, що просить армія. І якщо вивчаються потреби бригад, і питають, вам потрібен такий робот чи, наприклад, 100 FPV за ті ж гроші, то будь-яка бригада обере 100 FPV. Бо з ними вміють працювати, з ними тримають позиції. Робот – це класно, але потрібні дрони”.
“Флеш” також нагадав про саміт у столиці Південної Кореї Сеулі, під час якого 60 країн включно зі США підписали угоду щодо відповідального використання штучного інтелекту (ШІ) у військових цілях.
“Цей, так би мовити, міжнародний консорціум категорично проти того, щоб довіряти штучному інтелекту ухвалювати такі рішення, бо можливі помилки, через які буде гинути цивільне населення. Угода стосувалася двох напрямків: штучний інтелект не повинен ухвалювати рішення щодо застосування зброї масового ураження (запуск ядерних ракет тощо) і щодо вибору та знищення цілей. ШІ може допомагати, рекомендувати, але останнє рішення має лишатися за нами”, – сказав військовий.
При цьому, на його переконання, “ройові рішення”.
“Це коли, скажімо, 15 роботів їдуть, наступають на позиції і весь час обмінюються між собою інформацією, разом “думають”. А якщо якийсь робот натрапив на міну і був знищений, то в цей момент інші роботи розуміють, що туди їхати не треба, і роблять обхідний маневр. Вони можуть, наприклад, самі ділити територію на сектори. … Це допускається. От тільки цих роботів треба мати багато”, – резюмував “Флеш”.
Роботи на війні – останні новиниРаніше УНІАН повідомляв , чи можуть бойові роботи замінити людей на фронті. За словами військового оглядача Дениса Поповича, у будь-якому разі людина є винахідливішою.
Експерт також погоджується з думкою, що наразі робот повністю не може замінити людину.
Вас також можуть зацікавити новини:
- “Код червоний”: експерт розповів про “помічену” в РФ північнокорейську балістику
- Росія виробляє уже 2000 “Шахедів” на місяць, – аналіз Defense Express (фото)
- “Ціна пачки фаршу”: британці успішно випробували революційну зброю проти дронів