Джерело: www.unian.ua
Найчастіше саме добросовісні, на перший погляд нейтральні зауваження батьків можуть підживлювати невпевненість дитини.
Видання CNBC пише, що педагог і консультант Лілі Говард Скотт у своїй книжці “Слова, які нас формують” розповіла, як приборкати деякі з цих потенційно шкідливих зауважень, особливо коли йдеться про спілкування з маленькими дітьми.
“Одна з хибних думок, яку я іноді чую, – це те, що вік від нуля до п’яти років не має значення, що діти йдуть на усвідомлений контакт, коли можуть вільно розмовляти з вами”, – каже Скотт, яка 10 років пропрацювала вчителем початкової школи. “Дослідження показало, що насправді ніщо не може бути далі від істини”.
Дитина може не реагувати так, ніби вона ввібрала те, що ви говорите, але зазвичай це так, і вона схильна засвоювати ці коментарі.
“Те, як ми говоримо з маленькими дітьми, стає тим, як вони розмовляють самі з собою”, – каже Скотт.
Три типи фраз, яких потрібно уникати, щоб виростити впевнених у собі дітей:
Коментарі, які прирівнюють характер дитини до її вчинків.”Уникайте широких формулювань, які пов’язують сутність дитини з її поведінкою”, – каже Скотт.
Наприклад, замість того щоб сказати дитині: “Ти безвідповідальний”, скажіть: “Це було безвідповідальне рішення”.
Це відокремлює їхній вибір від їхнього характеру і дає зрозуміти, що, хоча вони і зробили помилку, вони можуть навчитися робити це краще в майбутньому”.
Хвалити дитину за те, що вона така сама, як ви.Цілком зрозуміло, що ви радієте, коли ваша дитина займається тим самим хобі або проявляє ті самі здібності, що й ви. Однак, за її словами, краще не використовувати вирази, які “стверджують, що діти дуже схожі на вас”.
Навіть простий коментар на кшталт “О, ти такий самий математик, як і я” може дати зрозуміти, що ваша любов зумовлена тим, що вона є продовженням вас. Краще відзначити їхні навички та інтереси, не пов’язуючи їх із вашими власними.
Визнання успіху замість роботи.”Уникайте формулювань, у яких прославляється продукт, а не процес, – каже Скотт.
Припустимо, ваша дитина отримала п’ятірку за контрольну роботу. Ви можете похвалити її за оцінку, але при цьому не забудьте згадати про роботу.
Сказавши щось на кшталт “Я так пишаюся тим, що ти так багато займався”, ви можете показати, що цінуєте не тільки результат, а й зусилля.
Раніше УНІАН назвав 10 дивацтв у поведінці дітей, які є ознакою геніальності.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Як виховати успішну дитину: 4 секрети від 70 батьків із досвідом
- Дорослі діти ненавидять своїх батьків за ці методи виховання
- Чому батьки мають казати дітям “ні”: психологиня назвала головну причину