Головна Без категорії Хрещення Господнє 2025: коли відзначають, звичаї та що не можна робити

Хрещення Господнє 2025: коли відзначають, звичаї та що не можна робити

142
0

Джерело: www.unian.ua
Хрещення 2025 Україна відзначає за новим церковним стилем, але частина вірян – за старим.

Водохреща 2025 – звичаї, заборони, прикмети / фото УНІАН, Янош НемешУ православній церкві Хрещення Господнє – свято, яке входить до числа двунадесятих, тобто, найважливіших у році. Воно завершує Різдвяні святки і має свої традиції. Розповідаємо, коли відзначають Водохреща в Україні 2025 року за новим і за старим стилем, а також які прикмети та заборони цієї дати.

  • Хрещення Господнє – що за свято
  • Якого числа Хрещення Господнє у 2025 році
  • Що робити на Водохреща – традиції свята
  • Що не можна робити на Водохреща, прикмети дня

Хрещення Господнє – що за святоХрещення – це свято, встановлене на честь хрещення Сина Божого, Ісуса, у річці Йордан. У Євангеліє сказано, що, коли Спасителю виповнилося 30 років, він прийшов до Іоанна Хрестителя і той хрестив Христа. Під час цього обряду всенародно було засвідчено призначення Месії. Опісля Христос пішов у пустелю, де на самоті та молитві готувався до своєї місії.

У православній церкві Хрещення Господнє належить до дванадцяти найважливіших урочистостей у році (їх називають двунадесятими) і завершує Святки.

Якого числа Хрещення Господнє у 2025 роціЗгідно з новим церковним календарем дата свята зсунулася на 13 днів раніше.

У 2025 році Хрещення за новим календарем православні відзначали 6 січня.

Віряни, які продовжують дотримуватися старого стилю, відзначають 19 січня Хрещення Господнє.

Що робити на Водохреща – традиції святаЗа народними повір’ями, вода напередодні свята і в саме свято скрізь стає святою. Але віряни йдуть по святу воду до церкви – її освячують у Водохресний святвечір і на Водохреще. Водохресну воду зберігають протягом року: її п’ють натщесерце під час хвороби, життєвих випробувань, нею окроплюють оселю. Раніше ми вже розповідали, коли набирати воду на Водохреща і що не можна робити зі святою водою.

Популярне на Водохреща й купання в ополонці – у народі йому приписують властивість, яка нібито може “змити всі гріхи”. Чи справді це так і як правильно купатися на Водохреща, ми також розповідали раніше.

Що не можна робити на Водохреща, прикмети дняУ свято не слід:

  • сваритися, лихословити;
  • злитися й ображатися;
  • думати про погане;
  • робити погані вчинки.

Церква не схвалює також вживання алкоголю протягом святкових днів. Заборони на роботу в церкві немає, але в народі вважають, що цього дня не слід працювати по дому, а також займатися рукоділлям.

Також, згідно з народними повір’ями, якщо на Водохреща зробити якесь зло, то воно повернеться втричі. І, навпаки – допомагаючи іншим, можна притягнути і до себе благо. Тому в свято добре миритися з тими, з ким у сварці, прощати образи.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • За новим і старим стилем: православний календар на січень 2025 року (інфографіка)
  • Важливі дати та свята в січні 2025 року: що відзначаємо і кого вітаємо (інфографіка)
  • Коли краще хрестити дитину у 2025 році: відповідь священика



реклама у Нововолинськ