Джерело: www.unian.ua
За його словами, Україна шукає, “як законтрактувати нашу спроможність”.
За словами Камишіна, Україна може виробити більше як 5 мільйонів FPV-дронів на рік, але минулого року виробила лише близько 2 мільйонів, оскільки українського оборонного бюджету не вистачило на контрактування спроможностей.
“Ми не виходимо навіть на половину потужностей, які у нас є. Нашого бюджету оборонного не вистачає на контрактування тих спроможностей, які в нас уже є, і це вдвічі болючіше: мати спроможність виробити, але не мати достатніх коштів це закупити”, – пояснив Камишін.
За його словами, Україна шукає, “як законтрактувати нашу спроможність”.
“І це новий сегмент економіки. Минулого року Україна мала майже 5% росту ВВП – фактично весь цей ріст забезпечений оборонкою. Ми втричі збільшили виробництво з 2023 року”, – повідомив радник президента.
Він розповів, що лише у трьох сегментах “ми далекі від того, щоб задовольнити нашу потребу нашим же виробництвом”, а майже за всіма напрямками “ми сьогодні здатні задовольнити потребу наших Збройних сил”.
“Ми потихеньку дійшли до того, що сьогодні ми, наприклад, робимо більше самохідних артилерійських установок 155-го калібру, ніж усі країни НАТО разом”, – каже Камишін.
Також він навів відповідні цифри. За даними радника президента, у 2022 році Україна виробила менше ніж 50 000 боєприпасів різних калібрів, у 2023 році – мільйон, у 2024-му – 2,4 млн.
“Ми готові виробляти всю лінійку: і старих радянських калібрів, і нових натівських, від “шестидесятого”, міни, до 155 калібру натівського стандарту. Ти, мабуть, чув міф про неякісні українські міни. Але з партії в 2,4 мільйони були питання тільки до кількох партій, які сумарно складають 54 000, а неспрацювання були на 417 штуках”, – повідомив Камишін.
Українська зброя: останні новиниЯк повідомляв раніше УНІАН, нещодавно військові назвали переваги артилерійської системи “Богдана”, яку виготовляє українська “оборонка”. Це – дуже висока точність влучання, повільний знос каналу ствола, до того ж гармата швидко ремонтується. Також стала відома її вартість. Як повідомив виробник, це близько 2,3 млн євро.
Також стало відомо, що ЗСУ взяли на озброєння новий український гранатомет AGL-53 калібру 40 мм, який вирізняється кращою точністю ведення вогню та дальністю стрільби у порівнянні з радянським аналогом. “Цей гранатомет можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті. А зі спеціальною триногою використовувати як групову піхотну зброю”, – повідомило Міноборони.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Російський Су-57 “скутий” купою проблем: експерт назвав головних “ворогів” винищувача
- Показав справжнє “обличчя” літака: як радянському пілоту вдалося дезертирувати з МіГ-25
- Роботи-безпілотники на фронті замінюють бійців ЗСУ у смертельно небезпечних завданнях, – Forbes