Головна Без категорії Що буде з курсом долара в Україні в квітні: прогноз банкіра

Що буде з курсом долара в Україні в квітні: прогноз банкіра

27
0

Джерело: www.unian.ua
Эксперт зазначив, що коливання долара та дипломатичні зусилля щодо завершення війни не відіграють визначальної ролі для українського валютного ринку.

Експерт зазначив, що прогнози щодо інфляції залишаються у межах 13-15% в річному вимірі / фото ua.depositphotos.comЗа відсутності суттєвих змін в економіці курс долара у квітні коливатиметься в межах 41,5-42,3 грн/дол. 

Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий, у квітні на валютний ринок впливатимуть монетарні заходи НБУ з підтримки гривні та зниження тиску споживчих цін, активна “поведінка” аграрного сектору, що реалізовуватиме надлишок валюти, а також загальний стан економіки країни.

“Якщо економічні обставини не зазнають серйозних змін, то можна очікувати, що курс долара коливатиметься в межах 41,5-42,3 грн/дол., а з початку року його зростання не перевищить 0,7% (тут йдеться саме про максимально допустимі/очікувані зміни). Як і з початку року на ринку можуть спостерігатися тимчасові коливання, але без серйозних довгострокових ризиків”, – сказав Лєсовий. 

За його словами, за останні місяці Національний банк уже тричі переглядав облікову ставку, підвищивши її до 15,5%. Подальші коригування можливі, але їх визначатиме вплив останнього підвищення.

“Прогнози щодо інфляції залишаються у межах 13-15% в річному вимірі, тоді як щомісячне зростання індексу цін може становити 0,8-1,5%. Стабільність гривні разом із застосуванням механізму валютних інтервенцій дозволить уникнути різких курсових коливань та збереже рівновагу між попитом і пропозицією. Тобто, як і раніше, поточні зміни на валютному ринку будуть мінімальними та різноспрямованими, міжбанк залишиться курсовим орієнтиром для готівкового ринку, а різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку буде мінімальною”, – зазначив експерт.

Лєсовий також не виключає, що у квітні на черговому засіданні Монетарного комітету НБУ, можлива подальша корекція облікової ставки. За його словами, все залежатиме від ситуації в економіці та ефективності раніше застосованих монетарних інструментах. 

“У квітні країна святкуватиме Великдень. Саме тому цілком можливо, що пропозиція готівкової валюти може зрости (орієнтовно в межах 15%), адже громадяни можуть витратити частину валютних заощаджень на приготування до свята. Це може стати додатковою обставиною загальної вельми стабільної курсової ситуації”, – сказав Лєсовий. 

На думку банкіра, коливання долара на міжнародному рівні та дипломатичні процеси щодо завершення війни не відіграють визначальної ролі для українського валютного ринку.

“Передусім варто враховувати, що країна діє у форс-мажорних умовах, і саме Нацбанк задає тон ринку, застосовуючи ефективні механізми контролю та регуляції. Станом на зараз ситуація залишається стабільною, а підстав для кризових сценаріїв немає. Динаміка долара на глобальних ринках для України швидше є допоміжним показником для аналітичних висновків, а переговори щодо завершення війни навряд чи здатні безпосередньо вплинути на баланс попиту та пропозиції”, – резюмував Лєсовий.   

Курс валют в Україні – прогноз експерта Начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий розповідав, що наразі є всі ознаки того, що на валютному ринку цього тижня збережеться відносний курсовий спокій, а курсові коливання перебуватимуть в діапазоні 41,4 – 41,8 гривні за долар.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • НБУ припинить розраховувати офіційний курс гривні до російського та білоруського рублів
  • З’явився прогноз, яким буде курс долара в Україні у квітні 2025-го
  • Скільки коштуватимуть 100 доларів в Україні: прогноз банкіра до 6 квітня



реклама у Нововолинськ