Джерело: www.unian.ua
Вчені провели новаторське дослідження, яке призвело до важливого відкриття.
У дослідженні йдеться про те, що докази можливого розвитку наземних ссавців були ще до масового вимирання. Учені дійшли такого висновку, вивчивши скам’янілості кінцівок плацентарних і сумчастих ссавців, які були знайдені на заході Північної Америки.
“Уже було відомо, що до кінця крейдяного періоду життя рослин змінилося: квіткові рослини, відомі як ангіосперми, створили більш різноманітне середовище проживання на землі. Ми також знали, що після зіткнення з астероїдом ссавці, що мешкають на деревах, стали боротися за своє існування. Але що не було задокументовано, то це те, чи ставали ссавці більш наземними відповідно до змін середовища проживання”, – поділився провідний автор дослідження Крістін Дженіс зі Школи наук про Землю Брістольського університету.
Зазначається, що це одне з перших досліджень, у рамках якого вчені спиралися на найдрібніші фрагменти кісток під час відстеження змін у спільноті ссавців. Зазвичай дослідники вивчають повністю неушкоджені скелети.
У виданні додали, що вчені зосередилися на фрагментах кісткових суглобів теріанських ссавців. Ця група включає в себе сучасних сумчастих і плацентарних. Вони не аналізували більш примітивних ссавців, таких як багатобугорчасті.
За словами вчених, результати дослідження дають змогу по-новому поглянути на те, як доісторичні ссавці пристосовувалися до мінливих умов навколишнього середовища задовго до того, як падіння астероїда змінило життя на Землі.
Інші дослідження вченихРаніше вчені розкрили секрет спів у найбільшого ссавця. Секрет того, як вусаті кити – найбільші ссавці з тих, хто коли-небудь жив – співають під водою, криється в їхньому унікальному голосовому апараті.
Крім того, дивовижна знахідка в Китаї кинула виклик науковим теоріям еволюції людини. Нове відкриття в Китаї ставить під сумнів давні переконання вчених про еволюцію людини в Східній Азії.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Викопні рештки першого наземного гіганта докорінно змінюють розуміння ранньої Землі
- Відкриття в Андах: після 130 років пошуків учені знайшли тварину, яку вважали вимерлою
- У скам’янілості віком 444 мільйони років є своє ім’я та унікальна історія