Головна Без категорії Як зрозуміти, що стосунки наближаються до кінця: психолог назвав три ключові ознаки

Як зрозуміти, що стосунки наближаються до кінця: психолог назвав три ключові ознаки

13
0

Джерело: www.unian.ua
Інколи розпізнати проблеми у стосунках буває складно.

Проте психолог пояснив, як зрозуміти, що ви з партнером давно вже не любляча пара / фото ua.depositphotos.comЗазвичай здається, що момент розставання є дуже швидким, але насправді стосунки не завершуються в одну мить. Вони починають руйнуватися повільно, найчастіше це стається у спосіб, який є важко помітити. Про це пише американський психолог Марк Треверс для Forbes. 

За словами експерта, розпізнати зміни у стосунках на ранній стадії може бути складно, проте якщо звертати увагу на дрібні деталі, можна зрозуміти, куди все рухається. Тому психолог назвав три ключові ознаки того, що стосунки можуть наближатися до кінця.

Гумор більше не рятуєТреверс каже, що на початку стосунків маленькі ритуали, рутини та особисті жарти є чудовим підсилювачем для пар. 

“Моменти, які можуть здаватися дурними або незначними для інших – наприклад, спільне привітання, дражнити один одного у звичний спосіб або навіть розмовляти один з одним дурнуватим, дитячим голосом – можуть бути чудовим джерелом комфорту і близькості для партнерів. Але з часом, якщо стосунки починають погіршуватися, ці колись приємні моменти можуть почати здаватися механічними – або навіть дратувати”, – пояснив психолог.

Експерт радить уявити, до прикладу, що ви з партнером завжди жартували про якийсь смішний випадок, який трапився з вами багато років тому. Щоразу, згадуючи про нього, ви сміялися, проте останнім часом, замість посмішки вам стає сумно. 

Зокрема дослідження 2020 року свідчить про те, що одним з головних показників задоволеності стосунками є те, як партнери сприймають та реагують на спроби один одного розсмішити. За словами автора дослідження, якщо позитивний гумор партнера ви сприймаєте добре, то це свідчить про гарне спілкування між вами.

Проте якщо гумор сприймається негативно, це може свідчити про глибші проблеми у стосунках. 

“Дослідження припускає, що сміх і гумор є життєво важливими для повноцінних стосунків, оскільки вони підсилюють відчуття близькості, радості та зв’язку. Отже, коли гумор втрачає свій вплив і сміх стає рідкісним, це може бути ознакою того, що емоційний зв’язок між партнерами слабшає”, – пояснив Треверс.

Ваш партнер вже не стає “першою людиною”, з якою ви про щось говоритеЗа словами психолога, одним з найважливіших факторів близьких стосунків є обмін емоціями, тобто коли щось важливе стається, ви одразу звертаєтеся до свого партнера. 

“Однак, коли стосунки занепадають, ця динаміка може змінитися. Замість того, щоб першим звернутися до партнера, ви можете почати вагатися. Можливо, ви боїтеся, що він відреагує не так, як ви сподіваєтеся, або, можливо, ваш минулий досвід навчив вас, що його реакція буде байдужою. Як наслідок, ви починаєте шукати емоційного зв’язку з друзями, членами сім’ї чи навіть онлайн-спільнотами”, – підкреслив Треверс.

Зокрема дослідження 2021 року показало, що спілкування у стосунках є відображенням задоволеності ними, ніж їхньою причиною. Це означає, що щасливі пари природно спілкуються більше не через те, що вони змушують це робити, а тому, що їхня близькість підштовхує їх ділитися один з одним своїми думками та переживаннями.

“Коли ваш партнер перестає відчувати себе вашим надійним притулком, людиною, до якої ви інстинктивно хочете першим побігти з важливими новинами, це яскравий показник того, що емоційне ядро стосунків ослабло. З часом відсутність спільної радості або спільного горя – або будь-яких спільних емоцій – може створити дистанцію, яку з часом стає все важче подолати”, – наголосив експерт.

Він додав, якщо ви почали уникати свого партнера тоді, коли вам потрібна допомога, це може свідчити про те, що емоційний зв’язок між вами слабшає.

Ви відчуваєте полегшення, коли проводите час окремо від партнера Треверс каже, що у здорових стосунках, якщо партнери знаходяться на відстані, то вони починають сумувати один за одним. Проте в стосунках, які погіршуються, час, проведений нарізно, здається втечею. 

“Дослідження, опубліковане в 2020 році в журналі Family Relations, вивчало, чому пари в нещасливих стосунках залишаються разом, попри своє незадоволення. Воно виявило, що багато пар залишаються в цих стосунках через зовнішні бар’єри – такі як спільне проживання, спільні діти або тісні родинні зв’язки”, – зауважив психолог.

Водночас фахівець каже, що з часом такі люди стикаються з реальністю, коли розуміють, що почуваються щасливішими, коли перебувають далеко від свого партнера. 

“Для багатьох пар, які брали участь у дослідженні, це стало прозрінням, необхідним для того, щоб зробити перший крок до прийняття складного рішення розлучитися з партнером”, – додав експерт.

Треверс підсумував, коли ви почуваєте себе краще без коханої людини, ніж з нею, то це говорить про те, що ваші стосунки перебувають на краю прірви. 

“Якщо ви постійно відчуваєте себе більш невимушено на самоті – або постійно задаєтесь питанням, чи є в житті щось більше, ніж те, що може запропонувати вам ваш партнер, – можливо, настав час запитати себе, чи справді перебування разом у ваших інтересах”, – написав психолог.

Інші поради психологаРаніше Марк Треверс розповів, як правильно сваритися у стосунках. За його словами, для цього потрібно розпочинати розмову без звинувачень, не критикувати та не ображати партнера, а також контролювати емоції.

Крім того, психолог назвав 4 фрази, які можуть зруйнувати стосунки. Він наголосив, що ці фрази можуть здаватися нешкідливими, але з часом можуть завдати шкоди, яку важко виправити. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Що не можна писати в листуванні з чоловіком на сайті знайомств: ці фрази відштовхують
  • У ваших стосунків немає майбутнього: три ознаки, що вам краще розійтися
  • Це не про кохання: 9 причин, чому чоловіки повертаються до колишніх



реклама у Нововолинськ