Джерело: www.unian.ua
Якщо для молоді соцмережі несуть більше шкоди, то для їхніх літніх родичів навпаки – самий позитив.
Дослідження, проведене в медичній школі Остіна Делла вченими з Університету Бейлора та Техаського університету, проаналізувало результати понад 136 чужих досліджень і дані понад 400 000 людей. Воно виявило, що ризик когнітивних розладів серед людей похилого віку, які постійно працюють з сучасними технологіями, є на 58% нижчим, ніж у їхніх менш технологічних однолітків.
Доцент психології та нейронауки в Університеті Бейлора доктор Майкл К. Скаллін зазначив, що вивчення нових технологій не є легким процесом, особливо для літніх людей. Але саме ця складність є корисною для мозку.
“Одна з перших речей, яку сказали люди середнього та старшого віку, це: “Я так розчарований цим комп’ютером. Цьому важко навчитися”. Це фактично відображення когнітивного виклику, який може бути корисним для мозку, навіть якщо він не відчуває себе чудово в даний момент”, – сказав Скаллін.
Такі завдання, як оновлення програмного забезпечення, фільтрування реклами та усунення несправностей Wi-Fi, потребують когнітивних здібностей і з часом змушують мозок працювати. Замість того, щоб виснажувати розумові здібності, вони стимулюють їх, кажуть дослідники.
Крім того цифрові технології допомагають літнім людям зберігати самодостатність у повсякденних справах, одночасно сприяючи соціальному зв’язку.
“Тепер ви можете спілкуватися з родичами різних поколінь. Ви можете не тільки поговорити з ними, ви можете побачити їх. Ви можете поділитися фотографіями. Ви можете обмінятися електронними листами, і все це протягом секунди або менше. Отже, це означає, що є більше можливостей для зменшення самотності”, — сказав Скаллін.
З огляду на результати дослідження, автори рекомендують людям залучати своїх літніх родичів до користування сучасними електронними гаджетами.
Дослідження було опубліковано в журналі Nature Human Behavior.
Інші новини зі світу наукиЯк писав УНІАН, глобальне потепління негативно позначається на психічному здоров’ї людей. Йдеться про широкий спектр захворювань, пов’язаних з емоційною регуляцією, мисленням і поведінкою, включно з тривогою, депресією, біполярним розладом, шизофренією, розладами, пов’язаними із вживанням алкоголю і наркотиків.
Також ми розповідали, що вчені вперше успішно виростили людські зуби в лабораторних умовах. Цей прорив може призвести до того, що в майбутньому пацієнти зможуть заново відрощувати втрачені зуби, а не ставити зубні імпланти.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Учені відкрили дивовижний спосіб лікування від депресії за допомогою звеселяючого газу
- Захистить серце і допоможе схуднути: названо 7 корисних властивостей зеленого чаю
- Названо напій №1, від якого треба відмовитися, якщо ви хочете жити довго