Джерело: www.unian.ua
Перша операція з його встановлення запланована на кінець 2025 року.
Інновація заснована на прямому підключенні до зорової кори мозку, в обхід пошкоджених очей і зорових нервів. На перших етапах якість зображення нагадуватиме перші покоління комп’ютерної графіки, але в підсумку технологія дійде до надлюдського рівня, написав Маск у твіттері.
Ця розробка розглядається як наступний крок у розвитку платформи Neuralink, яка вже продемонструвала здатність передавати сигнали між мозком і комп’ютером. Стартап Маска вже успішно імплантує чіпи, які дають змогу паралізованим людям керувати електронікою силою думки.
Про розробку зорових нейрочипів Blindsight уперше стало відомо в березні 2024 року. Тоді Маск розповідав, що вже є позитивні результати тестів і вченим вдалося відновити зір мавпі. У вересні того ж року МОЗ США присвоїв Blindsight статус “революційного пристрою” і дозволив тестування на людях.
Нещодавно Neuralink оголосила про готовність провести першу операцію з імплантації свого нового мозкового чипа Blindsight до кінця року. Проєкт може стати справжнім проривом не тільки в неврології та офтальмології, а й у всій сфері біотехнологій.
У майбутньому Маск планує імплантувати мозковий чіп і собі: у перспективі він дасть змогу не тільки керувати електронікою, а й повертати рухливість кінцівкам, боротися з депресіями, і навіть змусити мозок працювати ефективніше.
Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Нова нейромережа Google створює реалістичні відео за хвилину – уже можна оцінити
- Одна з найкращих ШІ-функцій тепер безкоштовно доступна всім користувачам Android
- У мережі завірусився новий тренд із ШІ – обчислювати місце розташування людей за їхніми фото