Джерело: www.unian.ua
Більшість європейських виробників зброї вважає США ненадійними партнерами.
Глава провідної європейської компанії з виробництва ракетних систем MBDA Ерік Беранже розповів журналістам, що його компанія може відмовитися від американських компонентів, якщо про це попросять клієнти. У виданні нагадали, що MBDA, зокрема, постачає озброєння дальнього радіусу дії й Україні.
Журналісти зазначили, що європейські оборонні компанії зараз відмовляються від закупівель американського обладнання на тлі побоювань, що Трамп зробив США ненадійним партнером. У виданні підкреслили, що в наш час багато британських оборонних компаній під час спроби експортувати свою зброю за кордон стикаються з питанням про те, чи незалежні вони від американської збройової промисловості.
У виданні пояснили, що Міжнародні правила торгівлі зброєю (ITAR) є набором американських правил, що регулюють предмети, занесені до Списку зброї США, який спрямований на забезпечення національної безпеки. До цього списку входять технології, програмне забезпечення та компоненти зі США, які можуть бути використані або у військових цілях, або мати подвійне призначення. Це означає, що зброя, яка підпадає під ITAR, не може бути створена, продана або поставлена будь-кому без згоди і підтримки США.
Одне з джерел в оборонній промисловості уточнило в розмові з журналістами, що навіть наявність американських інженерів у команді означає те, що зброя потрапляє під дію ITAR.
“Трамп зруйнував довіру до Сполучених Штатів як до партнера з оборони”, – заявив оборонний аналітик Френсіс Туса.
Співзасновник компанії Supacat Нік Еймс додав, що є побоювання в тому, що уряд США під керівництвом Трампа може відмовитися від майбутнього продажу американських компонентів іншим країнам.
Крім того, Еймс вважає, що торгова війна Трампа може призвести до того, що європейські оборонні компанії повністю відмовляться від американських компонентів. За його словами, їм буде вигідніше виробляти все в Європі.
Представники європейських компаній Helsing і Auterion у розмові з журналістами поділилися, що їхня зброя не підпадає під ITAR. За їхніми словами, завдяки цьому вдається уникати багатьох проблем, які могли б виникнути під час співпраці зі США.
“Оскільки міжнародне співробітництво розширюється, а уряди прагнуть більшого контролю над ланцюжками поставок, можливість працювати без екстериторіальних експортних обмежень США стає стратегічним фактором”, – сказав директор із зарубіжних продажів і експорту в оборонній торговельній асоціації ADS Брінлі Зальцманн.
Виробництво зброї в Європі – інші новиниРаніше в The Times писали, що Британія планує позбутися критичної збройової залежності від США. На території Великої Британії буде збудовано контейнери для виробництва вибухівки RDX, яку використовують у 155-міліметрових артилерійських снарядах.
Крім того, європейський комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Швеція повинна взяти на себе лідерство в розвитку оборонного потенціалу Європи. Під час візиту до міста Карлскога єврокомісар відвідав виробництво боєприпасів, а також побачив, що може виробляти шведська компанія Saab.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Експерт розповів, як санкції вплинули на російську військову авіацію
- Екс-посол розповів, чи передасть Мерц Україні ракети Taurus
- Пісторіус порівняв дебати про відправлення Taurus Україні з “еротичними стосунками”