Головна Без категорії США скоротили підтримку України у кібербезпеці: Bloomberg оцінило загрози

США скоротили підтримку України у кібербезпеці: Bloomberg оцінило загрози

11
0

Джерело: www.unian.ua
Україна стала вразливішою перед російськими хакерськими атаками, пише видання.

США обмежили допомогу Україні у сфері кібербезпеки / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАНСполучені Штати обмежили допомогу Україні у сфері кібербезпеки, зокрема у можливості захистити себе від російських кібератак, пише Bloomberg.

Видання нагадало, що за останні п’ять років Агентство США з міжнародного розвитку виділило Україні понад 200 мільйонів доларів на допомогу в галузі кібербезпеки. Надавало допомогу й Агентство національної безпеки та Кіберкомандування США. Завдяки їй Україні вдавалося відбивати російські кібератаки на державні ресурси, телекомунікаційні компанії, електростанції, а також відновлюватися після атак. 

Як повідомили виданню восьмеро людей, знайомих із ситуацією, контракти з десятками фахівців, які надавали технічну допомогу з кібербезпеки на сотнях об’єктів по всій Україні, були скасовані або призупинені. Також не були реалізовані заплановані поставки комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначеного для забезпечення безпеки інфраструктури України. 

Представник адміністрації США на прохання видання прокоментувати цю ситуацію відповів, що всі програми іноземної допомоги розглядаються на предмет узгодження з пріоритетами президента США Дональда Трампа.

На думку українського експерта з кібербезпеки Єгора Аушева, який організував добровольчу “кіберармію” для протидії російським хакерам, скорочення підтримки України у сфері кібербезпеки зробить її “легкою мішенню” для Росії. Раптове та неоголошене припинення кібероперацій, за його словами, “створило серйозну проблему”.

Ще один український експерт з кібербезпеки Андрій Манкіш, який раніше працював над фінансованими США проєктами з виявлення російських хакерських спроб, сказав, що таке рішення адміністрації Сполучених Штатів, ймовірно, “вплине на наші зусилля та сповільнить прогрес у ключових сферах”. За його словами, давно заплановані проєкти з кібербезпеки раптово завершилися.

“Багато проєктів було зупинено на півдорозі, підрядників відпустили, не закінчивши роботу, і багато планів не мали шансу повністю розкрити свій потенціал”, – пояснив Манкіш.

Як повідомило видання, кошти США було найбільшим джерелом підтримки України у сфері кібербезпеки. Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року фінансування USAID на проєкти з кібербезпеки зросло, оскільки російські хакери активізували свої спроби атакувати українські мережі.

За словами чотирьох осіб, деякі іноземні уряди – Канади, Великої Британії, Японії – намагаються компенсувати підтримку, від якох відмовилися США. Але, як пише Bloomberg, масштаб цієї підтримки був таким, що навряд чи інші уряди зможуть повністю забезпечити її. Утім, будь-яке збільшення підтримки цінне, кажуть джерела. Україна також отримала підтримку від приватного сектору, яка, ймовірно, продовжуватиметься.

Кібератаки на мережі УкраїниЯк повідомляв раніше УНІАН, 19 грудня 2024 року Державні реєстри України зазнали масштабної кібератаки. Тоді було тимчасово призупинено роботу Єдиних та Державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України. У уряді тоді заявили, що точно зрозуміло, що атака здійснювалася росіянами з метою порушити роботу критично важливої інфраструктури держави. Реєстри відновлювали роботу упродовж кількох тижнів.

У березні 2025 року масштабної хакерської атаки зазнала “Укрзалізниця”. Відновленням систем упродовж кількох діб займалися працівники компанії разом з кібердепартаментом СБУ. На рух поїздів атака не вплинула, вони курсували чітко без затримок.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • США хочуть “привілейованих” торговельних переговорів, – президентка Швейцарії
  • Україна та Європа відповіли на пропозицію Трампа щодо миру: Reuters опублікувало текст
  • “Статус ліквідації високий”: ЗМІ дізналися деталі про роботу російського генерала Москалика



реклама у Нововолинськ