Джерело: www.unian.ua
Хімічна речовина, з якої робляться ці контейнери, негативно впливає на здоров’я людей.
“Їхній новий аналіз, заснований на даних про глобальний вплив на здоров’я та навколишнє середовище, пов’язує вплив DEHP з 356 238 смертями по всьому світу в 2018 році, що становить 13,5 відсотка всіх випадків серцево-судинних захворювань серед людей у віці від 55 до 64 років”, – йдеться у матеріалі.
Як виявилось, з них 349 113 смертей були безпосередньо пов’язані з використанням пластику.
“Використовувані для надання пластику гнучкості та міцності, фталати, такі як DEHP, потрапляють у їжу, воду і навіть у повітря, яким ми дихаємо. Потрапляючи в організм, вони розпадаються на шкідливі сполуки, які порушують гормональний фон, погіршують метаболізм і шкодять здоров’ю серцево-судинної системи”, – пояснили в Interesting Engineering.
У дослідженні також йдеться про те, що наслідки впливу цієї речовини були нерівномірно розподілені по всьому світу. Зокрема найбільше наслідків відчули країни Південної Азії та Близького Сходу, де майже 17% випадків серцево-судинних захворювань у деяких регіонах пов’язані з впливом цієї хімічної речовини.
“У деяких частинах Близького Сходу і Південної Азії рівні впливу DEHP були в шість разів вищими, ніж у Європі”, – кажуть дослідники.
Також разом зі Східною Азією та Тихоокеанським регіоном на цю територію припадає понад 73% всіх серцево-судинних смертей у світі, які пов’язані з DEHP.
“Існує чітка диспропорція в тому, які частини світу несуть на собі основний тягар підвищених ризиків для серця від фталатів, – зауважив старший автор дослідження Леонардо Трасанде.
Що відбувається, коли DEHP потрапляє в організм?Коли DEHP потрапляє в організм, то він розпадається на кілька метаболітів, які непомітно руйнують важливі біологічні системи, зокрема втручаються в гормональний фон, змінюють метаболізм глюкози й жирів, а також викликають запалення в стінках артерій. Такі фактори є передвісниками інфарктів, інсультів та інших серцево-судинних криз.
“Дослідження також підрахувало, що вплив цього шкідливого пластикового хімікату може коштувати світові від 10,2 до 3,74 трильйона доларів за один рік. Ця сума включає не лише витрати на охорону здоров’я та втрачену заробітну плату, а й ширшу суспільну цінність обірваних життів”, – наголосили у виданні.
Провідний автор дослідження Сара Хайман додала:
“Висвітлюючи зв’язок між фталатами та основною причиною смертності в усьому світі, наші висновки доповнюють величезну кількість доказів того, що ці хімічні речовини становлять величезну небезпеку для здоров’я людини”.
Інші дослідження вченихРаніше вчені з’ясували, що одна споруда в Китаї сповільнила обертання Землі і змістила полюс. Йдеться про відому ГЕС “Три ущелини”, а саме про величезне водосховище, яке вона утворила на річці Янцзи у провінції Хубей.
Також дослідження показало, що штучний інтелект вчиться змінювати вашу думку, і робить це краще за людей. Під час експерименту боти аналізували стать, вік, етнічність і політичні уподобання співрозмовника, а також будували аргументацію, яка била точно в їхні цінності та слабкі місця.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Скільки потрібно ходити на день і як: лайфхак, який збереже здоров’я
- Щоб схуднути до літа, із раціону потрібно виключити ці 11 продуктів
- Чи правда, що в тунці є ртуть: користь і небезпека популярної консерви