Джерело: www.unian.ua
“Ми почали формувати систему безбар’єрності в Одесі ще у 2014 році. Сьогодні цим опікуються вже на державному рівні, але тоді ми були одними з перших, хто реально почав втілювати всі ідеї на практиці. Наприклад, будівля на Косовській, 2Д — це перший і досі єдиний в Одесі адміністративний об’єкт, який повністю відповідає нормам доступності. Ми спеціально придбали його в терміновому порядку, аби створити сервісну інфраструктуру, що відповідає всім критеріям безбар’єрності”, — зазначив Геннадій Труханов.
Наразі Одеса приєдналася до національного проєкту “Рух без бар’єрів”, у рамках якого планується створення найдовшого в Україні інклюзивного трамвайного маршруту “Північ–Південь”. Крім цього, буде організований пішохідний безбар’єрний маршрут. На реалізацію проєкту вже заплановано виділення 127 мільйонів гривень.
“Місто бере на себе значну частину витрат, але ми також очікуємо участі з боку обласної влади та держави. Залучені профільні фахівці та Рада безбар’єрності. Ми готові діяти — тож запрошуємо долучитися”, — підкреслив міський голова.
За словами радника міського голови з питань безбар’єрного простору, заступника голови Ради безбар’єрності Олексія Морозова, те, що для інших — інновація, для Одеси давно стало нормою.
“Ми не наздоганяємо державну політику безбар’єрності, ми допомагаємо її формувати. Наразі Рада безбар’єрності активно працює в місті: інспектуємо всі ділянки майбутнього пішохідного маршруту, фіксуємо бар’єри та розробляємо покроковий план їх усунення. Цей маршрут має стати не просто зручним — він має бути зразком для всієї України”, – зазначив Морозов.
Враховуючи туристичний потенціал Одеси, особливо в літній період, мерія приділяє особливу увагу прибережній зоні. Додатково до основного проєкту передбачено ще 20 мільйонів гривень на облаштування інклюзивного пляжу.
Також за підтримки меценатів реалізується проєкт створення першого інклюзивного спортивного майданчика — орієнтовна вартість 11 мільйонів гривень. Ведеться підготовка до будівництва першого інклюзивного басейну в місті.
“Загалом до вже запланованих 127 мільйонів ми фактично додаємо ще майже 50 — і це лише початок. Але створення безбар’єрного середовища — це не лише про комунальну інфраструктуру. Усі, хто працює у публічному просторі, мають брати на себе відповідальність. Ми вже провели зустріч з орендарями пляжів і звернулися до власників басейнів із проханням забезпечити підйомники для людей з інвалідністю”, — зазначив Труханов.
Мер подякував усім, хто долучається до цієї роботи, і наголосив: Одеса і надалі буде прикладом сталого розвитку міського простору без бар’єрів.