Джерело: www.unian.ua
Росіяни постійно заявляють про розширення виробництва озброєння та військової техніки.
“Росіяни мають плани виробити 633 Х-101 у 2025 році”, – говорять фахівці Dallas. Таким чином, середньомісячний плановий темп виробництва Х-101 становить приблизно 53 ракети на місяць.
Висновки були зроблені на основі аналізу закупівельної документації від компанії “ТРВ-інженіринг”, яка постачає компоненти для “Тактичного ракетного озброєння”.
Цей постачальник спеціалізується на дефіцитних іноземних компонентах, які можна використати в російській “високоточній” зброї.
Один з головних висновків фахівців стосується того, що росіяни намагаються планувати закупівлі за два роки. Таким чином, сьогодні вони збирають ракети із компонентів, які замовили у 2023 році.
Ще одним важливим висновком стало те, що росіяни критично залежать від постачань електронних компонентів з білоруського підприємства “Інтеграл”, а також від постачань китайського і казахстанського танталу.
Представлені зараз цифри підтверджують більш ранні оцінки від Міністерства оборони України. Нагадаємо, як заявили восени у воєнній розвідці, підприємства російського ВПК можуть виробляти 40-50 одиниць Х-101 щомісяця.
Х-101 – довідка УНІАН Х-101 є сучасною російською стратегічною крилатою ракетою класу “повітря-земля”, в конструкції якої використали технологію зниження радіолокаційної помітності.
Маса бойової частини ракети становить 400 кг. Максимальна дальність Х-101 може становити 5500 км, хоча деякі джерела кажуть про значно меншу дальність.
Носіями крилатої ракети виступають бомбардувальник Ту-160 (може нести 12 ракет у двох внутрішніх відсіках) та бомбардувальник Ту-95МС (може нести 8 ракет на зовнішній підвісці).
Раніше УНІАН повідомив, що росіяни почали використовувати Х-101, оснащену подвійною бойовою частиною.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Що може застосувати Україна для протидії новим реактивним дронам РФ: експерт дав відповідь
- “Серйозний виклик”: експерт розповів про розробку іноваційних морських “дронів-маток”
- За досвідом “Сатани”: експерт оцінив шанси України швидко отримати свою балістику