Головна Unian Вже цього століття: велике місто у США стрімко йде під воду

Вже цього століття: велике місто у США стрімко йде під воду

6
0

Джерело: www.unian.ua
Дослідники закликають почати переселення мешканців заздалегідь, щоб уникнути “хаотичного відступу”.

Велике місто США може піти під воду / фото ua.depositphotos.comАмериканські вчені заявили, що Новий Орлеан може опинитися оточеним водою вже до кінця цього століття через стрімке підвищення рівня моря та руйнування прибережних боліт.

Як пише CNN, про це йдеться у новому аналізі, опублікованому в журналі Nature Sustainability. Автори дослідження вважають, що регіон фактично “перетнув точку неповернення”, а влада має вже зараз готувати стратегії поступового переселення населення.

Новий Орлеан вважається одним із найбільш уразливих міст світу до наслідків зміни клімату. Значна частина міста розташована нижче рівня моря, а природний захист у вигляді водно-болотних угідь стрімко зникає через забудову, нафтову інфраструктуру та систему дамб.

За оцінками дослідників, прибережній частині штату Луїзіана загрожує підвищення рівня моря на 3–7 метрів. Це може призвести до втрати близько 75% залишків болотистих територій, а берегова лінія здатна зміститися вглиб суші майже на 100 кілометрів.

Автори дослідження наголошують, що переселення населення має бути контрольованим і довгостроковим процесом. Інакше, на їхню думку, регіон зіткнеться з хаотичним відтоком населення після нових масштабних штормів та повеней.

Особливу тривогу викликає те, що місто досі не оговталося від наслідків Ураган Катріна, який забрав життя майже 1400 людей. Після катастрофи населення міста скоротилося приблизно на чверть.

За даними окремого дослідження, майже 99% мешканців міста перебувають у зоні високого ризику затоплення. Вчені попереджають, що новий ураган масштабу “Катріни” може спричинити катастрофічні наслідки практично для всього міста.

Науковці також звертають увагу на соціальні ризики. Вони побоюються, що без чіткого плану найбільше постраждають бідні громади, які не матимуть ресурсів для переїзду чи адаптації.

Як приклад контрольованого переселення автори наводять Кіруна – місто, яке поступово переносять через загрозу руйнування ґрунтів від видобутку руди. Там процес relocation триває вже понад 20 років.

Втім, навіть прихильники переселення визнають, що для Новий Орлеан це означатиме не лише інженерний, а й культурний виклик. Місцеві активісти побоюються втрати історичних районів, соціальних зв’язків і культурної спадщини міста.

Проблема стосується не лише Луїзіани. Підвищення рівня моря загрожує десяткам великих прибережних міст світу – від Нью-Йорк та Лондон до Бангкок і Шанхай.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Геніальний трюк: для чого насправді сантехніки кладуть пляшку в бачок унітазу
  • Цілий грецький острів продається дешевше, ніж будинок у США: у чому підступ
  • Старе іспанське прислів’я розкриває секрет справді сильної жінки



реклама у Нововолинськ