Головна RADIO_SVOBODA Село Гегетуй у Бурятії: Війна забирає життя та залишає бідність

Село Гегетуй у Бурятії: Війна забирає життя та залишає бідність

8
0

У селі Гегетуй на півдні Бурятії, яке переживає важкі часи, 9 травня вшанували пам’ять загиблих на війні — 47-річного Алдара Ринчинова та його 20-річного сина Тумена. Їх поховали рік тому, а їхня родина зазнала непоправної втрати, коли бабуся померла, дізнавшись про їхню загибель.

Місцеві жителі зазначають, що село, де розташований один з найвідоміших дацанів Бурятії, страждає від зменшення населення. “З тисячі людей, які залишилися, вже 20 загиблих”, — говорить Валентина, місцева жителька.

Гегетуй, розташований неподалік кордону з Монголією, має населення близько тисячі осіб. За словами Агная, жителя села, до війни тут проживало 1253 людини, але з тих пір багато хто загинув, а лікарня розташована лише в райцентрі.

У 2024 році в селі відкрили меморіальну дошку загиблим, але місцеві жителі зазначають, що це лише частина зростаючого списку загиблих. “Чомусь тільки п’ятьом у 2024-му відкрили”, — говорить Агнай, згадуючи про нових жертв війни.

Загиблі, такі як Солбон Норбоєв, залишили після себе родини, які тепер страждають від втрати. “Він був професійним військовим, відмовитися від контракту не міг”, — зазначає Агнай.

Місцеві жителі висловлюють занепокоєння через те, що навіть духовенство дацану підтримує війну. “Лами нашого дацану пропагують повагу до цієї війни, що суперечить всьому вченню”, — говорить Алтана, жителька сусіднього села.

Гегетуй має багатий історичний контекст, зокрема, перші згадки про нього датуються початком XIX століття. Село стало домом для багатьох бурятських родів, які займалися сільським господарством і будували дацан.

Сьогодні, незважаючи на священні місця і природні ресурси, село стикається з серйозними проблемами, такими як відсутність водопостачання. “Люди похилого віку мусять йти кілька кілометрів за водою”, — пояснює Агнай.

У січні 2023 року жителі села зібрали кошти на дрон для військових, що свідчить про неоднозначні настрої серед населення. “У нас немає грошей на водопостачання, але ми збираємо на дрон”, — зазначає Агнай.

Минулого року 9 травня в Гегетуї не святкували, адже село прощалося з двома своїми героями, які загинули в Україні. Війна продовжує забирати життя, залишаючи за собою лише горе та бідність.

Село Гегетуй у Бурятії страждає від наслідків війни, втрачаючи молодих чоловіків та залишаючи родини в горі. Місцеві жителі висловлюють занепокоєння щодо підтримки війни серед духовенства та відсутності основних ресурсів.

Джерело: Радіо Свобода