Головна BBC Україна Україна та Польща уклали угоду про спільні дослідження в Арктиці

Україна та Польща уклали угоду про спільні дослідження в Арктиці

6
0

Науковці з України та Польщі домовилися про спільні дослідження в Арктиці, незважаючи на історичні розбіжності між країнами. Угода була підписана 25 червня у Варшаві між Національним антарктичним науковим центром України та Інститутом геофізики Польської академії наук.

Ця співпраця дозволить Україні проводити дослідження на Північному полюсі, а також порівнювати процеси в Арктиці та Антарктиді. Вчені планують створити дві синхронні лабораторії на польській станції “Хорнсунн” та українській станції “Академік Вернадський” у 2026–2027 роках.

Дослідники зможуть отримати доступ до інфраструктури польської станції, обмінюватися досвідом та технологіями. Серед запланованих досліджень — вивчення коливань магнітного поля, збирання зразків гірських порід та ґрунту, а також проведення сейсмологічних і екологічних досліджень.

Директор НАНЦ Євген Дикий зазначив, що ця угода відкриває для України нові можливості в арктичних дослідженнях. Він також висловив сподівання, що в майбутньому Україна зможе мати власну станцію біля Північного полюса.

Наприкінці літа двоє українських геофізиків вирушать до Арктики, а польські фахівці відвідають станцію “Академік Вернадський” під час антарктичного літа.

Угода між Україною та Польщею відкриває нові горизонти для наукових досліджень в Арктиці. Співпраця передбачає спільні експерименти та обмін знаннями на обох полюсах планети.

Джерело: BBC News Україна