Головна Новини Країни Новий напад на танкер підриває безпеку в Ормузькій протоці

Новий напад на танкер підриває безпеку в Ормузькій протоці

2
0

Нещодавній напад на танкер у Ормузькій протоці викликав занепокоєння щодо безпеки морських маршрутів у регіоні. Інцидент стався під час проходження судна через протоку, коли невідомий снаряд влучив у верхню частину корабля поблизу капітанського містка.

За інформацією Британської служби морських торговельних операцій, судно отримало пошкодження, проте екіпаж, за попередніми даними, не постраждав. Після цього нападу Об’єднаний морський інформаційний центр (JMIC) підвищив рівень загрози для суден у цьому районі до “значного”.

Цей напад стався всього через кілька днів після укладення тимчасової мирної угоди між США та Іраном. Після підписання угоди західні військово-морські сили рекомендували суднам використовувати південний маршрут уздовж узбережжя Оману, який вважався найбезпечнішим для проходження через протоку.

Іран неодноразово попереджав судноплавні компанії про необхідність дотримання визначених ним маршрутів. Повідомляється, що на початку тижня деякі судна були змушені змінювати курс після отримання радіоповідомлень.

Напруженість у регіоні зросла після атаки на цивільне судно 25 червня. Цей інцидент стався на маршруті, який був відкритий у рамках угоди між Іраном і США. Президент США Дональд Трамп підтвердив факт атаки наступного дня, назвавши дії Тегерана порушенням домовленостей про припинення вогню.

Напад на танкер у Ормузькій протоці підвищив занепокоєння щодо безпеки морських маршрутів. Інцидент стався після укладення мирної угоди між США та Іраном, що викликало нову ескалацію напруженості в регіоні.