Головна Unian “Кожне життя цінне”: в Україні покажуть документалку про тварин з прифронтових територій

“Кожне життя цінне”: в Україні покажуть документалку про тварин з прифронтових територій

6
0

Джерело: www.unian.ua
Документальний фільм “Рятуй” зняли американська і українська компанії.

Кадр з фільму “Рятуй” / скріншотВ межах Одеського міжнародного кінофестивалю, що пройде з 27 серпня по 4 вересня 2026 року в Києві, відбудеться українська прем’єра документального фільму “Рятуй” (Rescue).

Стрічка створена в копродукції американської незалежної продакшн-компанії We Are All Animals та української організації “Кожна Тварина”.

Упродовж чотирьох років повномасштабного вторгнення тисячі тварин – від домашніх улюбленців до свійських фермерських тварин – залишились у зонах активних бойових дій. Небагато людей повертаються за ними. Герої фільму їдуть у прифронтові місця, де під ризиком обстрілів рятують тварин. Від початку повномасштабного вторгнення, таким чином було врятовано більше 30 тисяч тварин.

“Тварини часто залишаються невидимими під час війни, особливо свійські. “Рятуй” показує, що кожна тварина, кожне життя заслуговують на порятунок. У часи війни питання вразливості та відповідальності постають особливо гостро, і цей фільм – не лише про евакуацію, а про етичний вибір в екстремальних умовах та про співчуття як свідомий і радикальний вчинок. Я впевнена: українському глядачу відгукнуться ці історії про сміливих людей, які готові на все заради кожного життя”, – коментує продюсерка фільму, активістка та очільниця ГО “Кожна Тварина” Тамара Х’юман.

Фільм знімався в прифронтових регіонах – від Костянтинівки до Покровська, від Харківщини до Запоріжжя. Його герої – люди з різних куточків світу, об’єднані одним переконанням: кожне життя має значення. Колишній український військовий, який став рятівником; волонтерка зі Швейцарії, яка залишила безпечне життя; болгарка, яка на початку вторгнення переїхала в Україну і рятує котів, що пережили війну; італієць, який заснував притулок на Київщині й залишився.

Серед врятованих – козеня Оленка, евакуйоване з розбомбленого села. Вона стала символом фільму – і нагадуванням про те, яку ціну має кожне рішення.

Виконавчою продюсеркою проєкту стала британська акторка і режисерка Сейді Фрост (“Дракула Брема Стокера”, “Остаточний монтаж”).

Читайте також:

Режисер стрічки – італо-американський документаліст Алессіо Ск’яцца. Його творчість вже кілька років поспіль досліджує нерозривний зв’язок між людьми та тваринами. Наприклад, фільм Cuori Liberi (2024) присвячений історії про боротьбу за права тварин в одному з притулків Італії. 

“Як митець, у своїй творчості я досліджую перетин людяності та соціальних проблем, створюючи історії, що спонукають до емпатії та роздумів. “Рятуй” став поворотною точкою у моїй практиці: він занурює у складні питання війни та співчуття, привертаючи увагу до проблеми тварин у зонах конфлікту, яку часто залишають поза увагою”, – зазначає режисер Алессіо Ск’яцца.

Міжнародна прем’єра фільму відбулась на найбільшому незалежному кінофестивалі Raindance Film Festival у Лондоні в червні 2026 року.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Вийшов трейлер української історичної драми “Дисидент” (відео)
  • “Голлівуд на Чорному морі” та загроза розстрілу: вийшов трейлер фільму про молодого Довженка
  • Руслана Писанка зіграла свою останню роль у цьому фільмі: трейлер і дата прем’єри



реклама у Нововолинськ