Джерело: www.unian.ua
Жінки не повинні воювати, бо це чоловіча справа, вважає воїн.
Про це сказав т.в.о. командира взводу роти “Гонор” батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитро Деркач з позивним “Дира” в інтерв’ю виданню Online.UA. “Бісить відношення ТЦК до людей. Розумію, що без цього ніяк не обійдешся, але дуже сильно перегинають палицю. Коли приходжу у відпустку, то чекаю, коли на мене потрапить “чм*шний” ТЦКашник, щоб трохи з ним посваритися. Якось трохи злий на них, що вони себе надто нахабно ведуть, і в більшості – це ті, хто взагалі не воював”, – наголосив він.
Військовий підтримує проведення працівниками ТЦК з правоохоронцями мобілізаційних рейдів на концертах і в спортзалах. “В принципі, це війна, і без цього ніяк не обійдешся. Прикро, що люди настільки роздувають, що це неправильно. А якщо ти сам не йдеш, то що з тобою ще зробити? Якщо не хочеш воювати, то прийди в підрозділ і будь кухарем. В нас є кухар, в котрого третя група інвалідності. Він воювати не може, і його на нуль не відправляють, але він каже, що хоче допомагати і буде готувати”, – розповів Деркач. За його словами, це дає можливість іншим воювати, і не думаємо про те, що треба після бою прийти і приготувати їсти.
Військовий розповів, що йому мобілізаційні рейди по спортзалах минулого року, коли він проходив реабілітацію після поранення, дуже допомогли:
“Я приходив у зал для проходження реабілітації, а там було дуже багато людей, а тут пішли новини про рейди. Приходжу, а зал порожній, всі тренажери вільні. І вже можна тренуватися”.
Відповідаючи на запитання щодо мобілізації жінок, Деркач зазначив, що коли йшов воювати, то хотів, щоб жінки і діти не бачили війну. “А тут жінки самі рвуться воювати. Як? Я роблю все, щоб цього не було, а вони навпаки йдуть. В мене якийсь дисонанс в голові був. Як так? Жінки не мають воювати, бо це чоловіча справа. Якщо жінка себе ставить на рівні з чоловіком, то вона повинна повністю робити те, що й він – вдягай всюди екіпу (йдеться про військове спорядження, яке є досить важким, – УНІАН). Не може жінка 100% робити ту саму тяжку роботу, як чоловік”, – вважає т.в.о. командира взводу роти “Гонор”. При цьому воїн додав, що розуміє, що не всі підтримають його думку.
У центрі уваги мобілізація в Україні – що повідомлялосяЯк повідомляв УНІАН, у жовтні 2024 року, у Києві біля Палацу спорту після концерту гурту “Океан Ельзи” співробітники ТЦК разом з поліцією чекали на відвідувачів і перевіряли документи у чоловіків.
Кількох чоловіків, у яких виявили проблеми з документами або які відмовлялися їх показати, правоохоронці затримали й відвезли у ТЦК. Ще кільком виписали повістки та відпустили. Одна з жінок намагалась сісти в автомобіль патрульних, куди посадили її чоловіка, і вигукувала, що “поїде з ним”, однак поліцейські завадили їй це зробити.
Офіцерка сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського ТЦК та СП Лариса Козак зазначала, що перевірки в публічних місцях у громадян військово-облікових документів є ефективними, оскільки збільшилась кількість тих, хто добровільно приходить до Територіальних центрів.
Вона наголошувала, що суспільству треба звикати до того, що перевірка військово облікових документів, заходи оповіщення ТЦК та СП разом з правоохоронними органами під час війни – це є нормальна практика. За її словами, резонанс від перевірок в місцях відпочинку пов’язаний з тим, що вони проводились у великих містах, а там кількість військовозобов’язаних та громадян призовного віку, які підлягають мобілізації вища, а також є більше висвітлення цих подій блогерами та представниками ЗМІ.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Жорін оцінив імовірність нападу Росії на НАТО
- Коли температура впаде нижче нуля, Україні загрожує “важкий і смертельний” зимовий мороз, – The Times
- Що зміниться у процесі бронювання і хто втратить відстрочку від мобілізації: пояснення Мінекономіки