Джерело: www.unian.ua
Розбираємося, чи потрібно відключати все з розеток у домі та які пристрої можна залишати в мережі.
Які пристрої не слід відключати від мережіМи звикли до того, що більшість техніки та електричних приладів удома потрібно вимикати з розетки. Але насправді є пристрої, які не варто відключати щоразу, коли ви ними не користуєтеся. Давайте розберемося, що можна не вимикати.
- Телевізор
Це питання хвилює багатьох: чи потрібно вимикати телевізор із розетки щоразу? Звичка вимикати телевізор із мережі залишилася в нас із радянських часів, коли техніка не мала захисту від перегріву та функції автовідключення. Нині такої потреби немає – хоча деякі моделі і споживають невелику кількість електроенергії, коли ввімкнені в мережу, але часте їхнє вимкнення, особливо з екраном OLED, зношує техніку (екран починає “вигоряти”).
- Роутер
Чи можна вимикати роутер із розетки? Можна, але не потрібно. Роутери, модеми і маршрутизатори відключати не варто з тієї причини, що вони забезпечують інтернет-з’єднання. Вимкнути їх можна хіба що на ніч, але не з мережі, а за допомогою кнопки на пристроях.
- Бойлер, пралка, мікрохвильовка і кондиціонер
Якщо сумніваєтеся, чи можна вимикати бойлер із розетки, краще дивитися інструкцію, де про це сказано. Зазвичай бойлери для нагріву води також мають кнопку ввімкнення і вимкнення. Цього достатньо для того, щоб відключити прилад, не витягаючи щоразу шнур.
Щодо того, чи потрібно вимикати пральну машинку з розетки, то це потрібно робити в тому разі, якщо розетка не заземлена.
Чи можна вимикати кондиціонер із розетки? Необхідності робити це щоразу, коли ви ним не користуєтеся, немає – його вимкнення відбувається за допомогою пульта. Мікрохвильовку також можна залишати увімкненою в мережу – вона споживає досить мало електроенергії.
- Комп’ютер і ноутбук
Чи можна вимикати комп’ютер із розетки? У вимкненому стані він, на відміну від ноутбука, не споживає електроенергію, тому комп’ютер можна вимикати з розетки, а можна не вимикати, якщо ви за ним не працюєте.
Це ж стосується і зарядок для мобільних і ноутбуків – якщо техніка не підключена, то вони нічого не підживлюють і не споживають. Але при цьому все-таки потрібно стежити, щоб сам зарядний пристрій не нагрівався під час зарядки – якщо це відбувається, то, щоб уникнути загоряння, його краще не залишати в розетці й поміняти на новий.
Говорити про те, чи можна вимикати холодильник з розетки (або морозильну камеру) в цьому контексті не варто – вони вимагають постійного підключення до мережі, щоб зберігати свіжість продуктів. Інша річ, якщо регулярно відключають електроенергію в будинку – тоді цю техніку радять вимикати, а вмикати лише через 10 хвилин після того, як дадуть електрику. Або ж потрібно придбати реле напруги, яке вмикається в розетку і під час вимкнення/вмикання електроенергії захищає техніку від перепадів напруги.
Важливо: як уже говорили вище, великі перепади електрики в мережі можуть призвести до несправності техніки та загоряння, якщо вилка пристрою буде під’єднана до розетки. Тому в період постійних відключень світла краще все-таки перестрахуватися і відключати техніку, якщо вона не повинна працювати під час вашої відсутності (як холодильник, наприклад). Також краще вимикати з розетки електроприлади, якщо у вас у будинку є тварини, які люблять жувати дроти.
Раніше ми розповідали, як заощадити на електроенергії – що потрібно вимикати з мережі на ніч.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Не тільки телефон: які пристрої можна заряджати від повербанка
- Навіть старий ноутбук можна підключити до повербанка: ось як це зробити
- Що потрібно, щоб під’єднати роутер до повербанка: детальна інструкція