Джерело: www.unian.ua
Дослідження льоду має показати, як еволюціонували атмосфера та клімат Землі.
“Міжнародна команда вчених оголосила в четвер, що їм вдалося пробурити один із найдавніших крижаних кернів. Вони проникли майже на 2 милі (2,8 кілометра) до антарктичної основи, щоб видобути лід, вік якого становить не менше 1,2 мільйона років”, – йдеться у повідомленні.
Передбачається, що дослідження льоду має показати, як еволюціонували атмосфера та клімат Землі. Це допоможе зрозуміти, як змінювалися цикли льодовикового періоду і дасть уявлення про те, як вуглекислий газ в атмосфері впливав на клімат.
“Завдяки цьому крижаному керну ми зрозуміємо, що змінилося в атмосфері щодо парникових газів, хімічних речовин і пилу”, – заявив італійський гляціолог і координатор проєкту Beyond EPICA Карло Барбанте.
Барбанте також керує Інститутом полярних досліджень в Італійській національній дослідницькій раді.
Буріння досягло глибини 2,8 кілометра завдяки зусиллям 16 науковців та технічних фахівців, які працювали щоліта протягом чотирьох років за середнього температурного рівня близько мінус 35 градусів Цельсія.
Італійський дослідник Федеріко Скотто був серед тих, хто завершив буріння на початку січня в місці, званому Малий Купол С (Little Dome C), неподалік дослідницької станції Конкордія. За його словами, ізотопний аналіз визначив вік льоду як мінімум 1,2 мільйона років.
За даними видання, ця ж команда раніше видобула керн віком близько 800 тисяч років. Його аналіз показав: за ці 800 тисяч років концентрація парникових газів таких, як вуглекислого газу та метан, навіть у найтепліші періоди жодного разу не перевищила рівнів, що спостерігалися з початку індустріальної революції.
“Сьогодні ми бачимо рівень вуглекислого газу, який на 50% вищий за максимальні показники за останні 800 тисяч років”, – зазначив Барбанте.
За словами кліматолога з Університету Пенсільванії Річарда Еллі, успіхи у вивченні крижаних кернів допомагають краще зрозуміти кліматичні умови минулого та вплив людини на клімат у теперішньому. Він додав, що досягнення льодовика відкриває додаткові перспективи, оскільки вчені можуть дізнатися більше про історію Землі, не пов’язану безпосередньо з крижаними відкладеннями.
“Це воістину неймовірно”, – підкреслив Еллі.
Як повідомляв УНІАН, у Китаї виявлено сліди динозавра-вбивці, яким 130 мільйонів років. Відкриття зафіксовано через роки після знахідки відбитків, на які натрапила дитина.
За даними Interesting Engineering, багато років тому у провінції Ганьсу на північному заході Китаю 13-річна дівчинка знайшла унікальні сліди динозавра виду Grallator ssatoi. Про знахідку владі повідомили набагато пізніше, але навіть згодом це привело палеонтологів до нового комплексу слідів, завдяки чому про динозаврів було отримано цікаву інформацію.
Ці відбитки, вік яких – 130 мільйонів років, привели палеонтологів до відкриття нового скупчення слідів. Після детального аналізу фахівці підтвердили, що тут пройшов трипалий теропод, схожий на птаха, який мешкав у крейдяному періоді.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У Єгипті знайшли гробницю “лікаря-мага”, який лікував фараонів
- Майже не відрізнити від людини: представлено нового робота-гуманоїда з підтримкою ChatGPT
- Як утворилися Великі озера Північної Америки: вчені розкрили секрет