Головна Без категорії Масове СЗЧ у 155-й бригаді: комбат “Вовків Да Вінчі” вказав на корінь...

Масове СЗЧ у 155-й бригаді: комбат “Вовків Да Вінчі” вказав на корінь проблеми

44
0

Джерело: www.unian.ua
Техніка і люди мають розподілятися між тими підрозділами, які цінують життя українського воїна і показують результат, вважає боєць.

Капітан Сергій Філімонов назвав ключову проблему новостворених бригад / колаж УНІАН, скріншот, фото 24 бригадиІноземна підготовка українських військових без адаптації до реальних умов сучасної війни та роботи всередині підрозділу є марнуванням часу та має страшні наслідки. Таку думку в колонці на УП висловив командир 108-го окремого батальйону “Вовки Да Вінчі”, капітан Сергій Філімонов, зокрема коментуючи скандал із новоствореною 155-ю окремою механізованою бригадою (155 ОМБр) імені Анни Київської, де дезертирували понад 1700 військовослужбовців.

“З одного боку, цей підрозділ отримав сучасну техніку, підготовку у Франції та майже повну комплектацію особовим складом. З іншого – відсутність досвіду в командування, розуміння базового бойового управління, організації бою та важливих компонентів забезпечення зробили його небоєздатним”, – констатував боєць.

За його словами, він знає майже 10 подібних бригад.

“Такі бригади ставлять у смугу, вони втрачають свою ділянку фронту. Після чого їх передають в управління до якоїсь “старої” бригади для хоч якоїсь ефективності на полі бою. У результаті чого з них будуть “вичавлювати” все можливе: техніку, озброєння, людей… Ми втратили дорогоцінний час, який міг бути використаний для злагодження, адаптації, фахового розподілу, і щоб дати змогу командиру планувати задіяння резерву. Натомість отримали низькомотивованих, неготових і незабезпечених солдатів, яким бракує шансів вижити й утримати позиції. Це призвело до провалів на фронті та значних втрат”, – наголосив Філімонов.

Він додав, що в Європі можуть навчити стріляти з автомата і кидати гранату, але це буде 10-15% від необхідних знань для того, щоб просто вижити:

“Наші механіки водії, танкісти, артилеристи, гранатометники і кулеметники повинні вчити НАТО як застосовувати зброю, а від партнерів треба хіба що інструкція з обслуговування”.

При цьому боєць визнав, що українська система базової військової підготовки теж потребує значних змін, однак не менш важливим є факт наявності командування, якому довіряють бійці та волонтери, – без нього неможливо побудувати якісний підрозділ.

“Тому багато хто втік із подібних бригад, захотів стати в стрій в інший підрозділ, скориставшись законом про декриміналізацію першого СЗЧ (самовільне залишення частини). Техніка і люди мають розподілятися між тими підрозділами, які цінують життя українського воїна і показують результат”, – резюмував капітан.

Скандал зі 155-ю бригадою – актуальнеНагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майор Михайло Драпатий заявив, що виявлені недоліки під час формування 155-ї бригади притаманні будь-якому новоствореному підрозділу, який одразу застосовують у бойових діях.

За його словами, наразі більшість системних недоліків проаналізовано, їм надано оцінку, а з окремих питань уже реалізуються рішення.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Скандал із 155-ю бригадою, що “посипалася”: частина бійців залишаються під Покровськом, – Le Monde
  • Чи зможуть ЗСУ поліпшити позиції на фронті: експерт назвав ключовий фактор
  • Зеленський порівняв, як Європа допомагає Україні і як Північна Корея допомагає Путіну



реклама у Нововолинськ