Джерело: www.unian.ua
Коли на борту судна перебуває одночасно кілька сотень, а то й тисяч пасажирів, завжди існує імовірність, що хтось помре чи загине.
Смерть на борту лайнера може статися як з природних причин, так і внаслідок нещасного випадку чи навіть вбивства. За будь-яких обставин завданням екіпажу є зробити усе можливе, аби ця трагедія не зіпсувала відпочинок решти кількох сотень чи навіть тисяч пасажирів, які заплатили великі гроші за круїз.
На щастя, смерті на круїзних лайнерах трапляються зовсім нечасто. Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі медицини подорожей і глобального здоров’я, зафіксувало, що в період з 2000 по 2019 рік на 78 океанських і річкових круїзних маршрутах, які потрапили у вибірку, померли 623 людини. З них, 89% були пасажирами, а решта – членами екіпажу. Основні причини смертей – падіння за борт або на нижчу палубу, серцеві напади та самогубство.
Зважаючи на те, що близько 30 мільйонів людей щороку відправляються в круїз, вказана кількість смертей справді є мізерною. Але, коли трагедія таки стається, екіпаж має чіткий алгоритм дій.
На борту круїзних суден завжди присутній принаймні один медичний працівник та є обладнаний медпункт. Медик має оглянути тіло, а екіпаж – повідомити спутникам померлого про його смерть. Якщо людина подорожувала на самоті, екіпаж спробує зв’язатися з її родичами на суші.
Смерть людини обов’язково фіксується у судновому журналі, про неї також повідомляється владі тієї країни, під прапором якої ходить лайнер. Оскільки юридично судно є “територією” цієї країни.
Якщо смерть трапилася за підозрілих обставин, її мають розслідувати за гарячими слідами співробітники служби безпеки судна та місцеві органи влади в наступному порту заходу або ж держава прапора. Місцезнаходження корабля визначає, кому буде повідомлено про проблему.
Деякі круїзні лайнери можуть мати на борту священнослужителів і невеликі каплиці, щоб люди могли виконувати необхідні релігійні обряди з померлими.
Тіло померлого зберігають у спеціальній холодильній камері на борту лайнера. Морг круїзного лайнера зазвичай знаходиться на найнижчій палубі і має місце для трьох-шести тіл. Тіло передають місцевій владі в першому порту, до якого заходить лайнер. Там проводять повторний огляд тіла, виписують офіційне свідоцтво про смерть, а потім вже звідти тіло відправляють додому, як правило, літаком.
Втім, як розповіла круїзний блогер Дженні Філдінг, на практиці не кожен порт має необхідні можливості для цього.
“Багато портів не підходять і відмовляться приймати тіло, тому часто померлий пасажир залишається на кораблі до тижня, поки судно не повернеться у відповідне місце”, – каже вона.
Усі витрати, пов’язані з перевезенням тіла на батьківщину, покривають або родичі померлого, або туристична страховка, якщо така була оформлена.
Інші цікаві матеріали про туризмЯк писав УНІАН, жінка майже півтора року мандрувала світом разом з партнером, намагаючись витрачати не більше 50 доларів на день. Що з того вийшло, читайте у нашому матеріалі.
Також ми розповідали, як пересічній родині з двома дітьми вдається їздити за кордон по кілька разів на рік.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Ryanair хоче засудити на 15 тисяч євро буйного пасажира, який зірвав рейс
- “Укрзалізниця” запустила у швидкісних поїздах нову послугу: що кажуть пасажири
- Туристи застрягли в горах, довірившись ChatGTP