Головна Без категорії Військовий вишкіл в Україні має починатися у дитячому садку, – полковник запасу

Військовий вишкіл в Україні має починатися у дитячому садку, – полковник запасу

62
0

Джерело: www.unian.ua
Треба враховувати специфіку регіонів, національні коріння та традиції, зазначив Сергій Грабський.

Вже у школі підготовка повинна формуватися з огляду на певну спеціалізацію, вважає експерт / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншотВійськовий вишкіл треба починати з формування національної свідомості, тобто у дитячому садку. Таку думку в етері телемарафону висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

За його словами, яскравий приклад того, що військовою підготовкою потрібно займатися з дитинства, показує Польща.

“Молоді люди повинні мати якісь базові навички. Звісно, я так само критично сприймаю ті заняття стройової підготовки, які проводилися у школі у більшості випадків для “галочки”, але це не означає, що ми маємо про це забувати. І вже від самого початку молода людина має розуміти, до чого вона має більше хисту – чи до техніки, чи до електроніки, якихось спеціальних справ, до снайперської підготовки тощо”, – пояснив експерт.

Говорячи про національну скаутську організацію “Пласт”, Грабський сказав, що це дуже хороша ідея, але не потрібно її монополізувати. За його словами, треба враховувати специфіку регіонів, національні коріння та традиції.

“Можемо навіть проводити змагання між представниками різних дитячих патріотичних організацій. Й це, в тому числі, сприяє здоровій конкуренції, яка має бути під контролем держави. Щоб найкращі напрацювання брати до відома та розвивати…”, – наголосив експерт.

На його думку, вже у школі підготовка повинна формуватися з огляду на певну спеціалізацію, а після закінчення університету всі мають мати відповідний фах та пройти досвід служби в армії. Як підкреслив Грабський, у країні, де триває війна, не може бути військовозобов’язаних та незобов’язаних.

За словами військового експерта, система підготовки резерву має включати в себе загальноприйняті в країнах НАТО компоненти і нові напрацювання, які Україна отримує на війні. На його думку, це досить важко втілити у життя, адже підготовка резерву не має негативно впливати на економічну політику:

“Звісно, можна зібрати всіх військовозобов’язаних вчити, вчити й вчити, але держава не може зупинятися. Держава повинна працювати, має давати те, що забезпечує Збройні сили”.

Водночас він зазначив, що складно назвати країну, з якої можна було б брати приклад у військовій підготовці.

“Тому ми говоримо про комбіновану підготовку, яка може включати елементи, що застосовуються не в одній країні, а в групі країн. Тобто ми маємо взяти звідти все найкраще та, базуючись вже на власному досвіді війни, розвивати нашу власну систему підготовки, з якої вже треба брати приклад іншим країнам”, – констатував експерт.

Нагадаємо, раніше, військовий експерт Сергій Грабський висловлював впевненість, що РФ увійшла в етап своєї історії, коли для неї вже не має іншого варіанту, крім повного захоплення всіх українських територій. На його думку, тих, хто зараз каже, що проти війни, ніхто питати не буде. Вони підуть штурмувати польські, литовські, латвійські чи естонські окопи – така доля чекає всіх, хто не розуміє важливості допомоги Україні зараз. Будь-яка заморозка конфлікту, будь-яка перерва дозволить противнику наростити його військовий потенціал, переконаний Грабський.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Добровільна мобілізація хлопців 18-25 років: в Раді розповіли, чим спокушатимуть молодь піти в окоп
  • Як проходитиме базова військова підготовка студентів: ректорка розповіла про основні нюанси
  • В армію вже приходять добровольці 2007 року народження, – “Осман”
  • “Маніпуляція і виправдання бездіяльності”: Кулеба про вимогу до України знизити призовний вік



реклама у Нововолинськ