Головна Без категорії Гігантські гризуни “захопили” ціле селище в Аргентині: NYT дізналося, як з ними...

Гігантські гризуни “захопили” ціле селище в Аргентині: NYT дізналося, як з ними борються

17
0

Джерело: www.unian.ua
Капібари стали швидко розмножуватися, коли почалася пандемія, і люди менше виходили з дому.

Популяція капібар швидко росте в аргентинському селищі Нордельта / Колаж УНІАН, скриншотиCелище Нордельта, розташоване на півночі від столиці Аргентини Буенос-Айрес, окупували сотні капібар – найбільших у світі гризунів, пише New York Times.

Видання розповіло, що коли у 2020 році через пандемію мешканці селища зачинилися по домівках, капібари почали колонізувати доглянуті квартали, знаходячи там зелену траву і прісну воду. Також їх приваблювала відсутність хижаків. За останні два роки, за підрахунками біологів, популяція капібар Нордельти зросла втричі і сягнула майже 1000 особин. Це стало складним випробуванням для людей.

Зазначається, що нині у Нордельті можна зустріти капібар, які пасуться біля тенісних кортів, дрімають на волейбольних майданчиках, переходять дорогу перед авто. І хоч, на думку більшості мешканців, капібари милі, проте вони спричиняють ДТП, гризуть садові рослини, нападають на домашніх собак.

Один із керівників району Нордельта Пабло Пефоре сказав, що йому часто скаржаться на цих земноводних гризунів, адже частина людей вважають їх агресивними і бояться за своїх маленьких дітей. За його словами, капібари іноді переслідували його мініатюрного шнауцера, і тому він не може залишити його самого в саду, бо не знає, що може статися.

Водночас його сусідка Вероніка Еспосіто стверджує, що капібари не наближаються до собак, а їдять рослини. 

“Так, їдять. Але ж рослини виростають знову. Я не бачу в цьому проблеми”, – заявила вона.

Еспосіто входить до невеликої групи мешканців, які виступають на захист цих тварин.

Минулоріч уряд Аргентини розпочав експеримент із вазектомії трьох капібар у Нордельті, сподіваючись дослідити, як це вплине на статус самців у їхніх групах. Якщо експеримент виявиться успішним, цю практику можуть масштабувати.

У лютому організація Нордельти розпочала реалізацію ще одного плану – “програми контрацептивної вакцинації”, яку схвалив місцевий уряд. У її рамках планують стерилізувати 250 дорослих капібар.

Головна біологиня організації Констанса Фальгера розповіла, що її команда використовує “вакцину”, яка зупиняє вироблення сперми й пригнічує овуляцію. Для цього потрібні дві ін’єкції з інтервалом у кілька місяців, однак ефект може тривати лише кілька місяців, а отже, тварин доведеться знову й знову присипляти для повторної вакцинації.

Точний термін дії стерилізації невідомий, оскільки препарат, вироблений американською фармацевтичною компанією, раніше не застосовувався для капібар. Його створили для корегування гормонального фону у свиней перед забоєм, щоб покращити смак м’яса. 

У 2019 році в Нордельті пробували розпилювати по газонах запах хижака, щоб налякати капібар. Але, за словами Фальгери, з часом ефективність цього методу зменшилась, оскільки капібари в Нордельті вже давно не мають регулярного контакту з природними ворогами.

Тож громада зупинилася на ін’єкціях, які є ефективнішими, ніж кастрація чи вазектомія.

Тим часом захисники капібар вважають втручання в розмноження тварин агресивним і недопустимим. Вони стверджують, що популяція зростає лише через те, що через знищення диких лісів тварини переселилися в передмістя, і наполягають, щоб капібарам було надано власний природний заповідник.

Раніше УНІАН розповідав, як чорнобильські собаки зазнали генетичних змін, що не піддаються поясненню. Ці здичавілі тварини генетично відрізняються від своїх родичів за межами зони, свідчать результати нового дослідження.

За останніми оцінками, йдеться про близько 800 тварин, які нишпорять зокрема і найбільш забрудненими районами зони навколо ЧАЕС. За останні чотири десятиліття ці собаки зазнали швидкої еволюції і зараз генетично відрізняються від інших собак у всьому світі. Профіль їх ДНК настільки змінився, що тепер їх можна вирізняти саме за складом генів.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • В Іспанії викрили контрабандистів, які відправляли екзотичних кішок до РФ та Білорусі
  • Подолали 700 км: у заповіднику на Одещині незвичайно кільцювали рідкісних рожевих баб
  • До українських полярників “занесло” чаплю, яка взагалі не живе в Антарктиці (фото)



реклама у Нововолинськ