Джерело: www.unian.ua
За словами захисника, Маріуполь був дуже гарним містом.
“Плюс, чим був Маріуполь таким унікальним в плані важкості оборони – це важка техніка, міномети, артилерія, ракети. А найстрашніше – це авіація. Тому що в яке б ти укриття чи підвал не спустився – це, скоріше, як подорожник прикласти. Бо якщо воно впаде саме туди, то вже нічого тебе не врятує. Ну, але все одно потрібно це робити і потрібно було зважати на заходи безпеки, бо це підвищує твої шанси вижити”, – зазначив боєць.
Роман наголосив також, що в Маріуполі він разом з побратимами виконували певні завдання, а саме обороняли свої об’єкти.
“Звичайно, що робота в умовах міста кардинально відрізняється від польової окопної війни, до якої більшість військових звикла. І одиниці підрозділів в Україні, які якимось чином відпрацьовували бої в умовах міста, але довелося всім якось адаптуватися одразу. Там передова – це коли йде вулиця, і з одного боку є будинки із союзними силами, а через дорогу уже твій противник. Тому це постійні напружені дії”, – зауважив військовий.
За його словами, місто під час боїв перебувало наче в “постапокаліпсисі”, а також було сірим та пустим, що в мирне життя Маріуполю було непритаманно.
“Насправді, було дуже боляче на це дивитися, бо Маріуполь – це було дуже класне місто. У нього там з кінця 2017-го особливо дуже багато вливалося, заходили донорські кошти, воно розвивалося. Я його дуже полюбив. І побачити те, на що воно перетворилося… Перше, коли ми тільки заїхали, – людей на вулицях практично немає, всі ховаються десь по підвалах, вдома”, – підкреслив захисник.
Роман зазначив, що на початку березня були перші руйнування та почалося мародерство з боку самих жителів.
“І насправді це не так мародерство, як спосіб вижити через те, що більшість крамниць не працювали. Вже були розбиті вітрини. Були вже і руйнування від артилерії, від прильотів. І пізніше, коли вже точилися бої, це вже були повністю згорілі будинки, вирви на вулиці. Пам’ятаю центральний пішохідний перехід – туди наче авіабомба впала, величезні вирви”, – додав військовослужбовець.
Коли у нього запитали, чи розумів Роман, коли їхав у Маріуполь, що такий жах станеться з містом, він відповів, що ні. За його словами, у нього та побратимів раніше не було розуміння того, що буде використовуватися настільки багато зброї проти українських військових.
“Є досвід війни 18-го року, ще якогось, воно вже було таке все устаканене. І всі говорили, що повномасштабний наступ Донецьком, Луганськом, якимось південним напрямком обмежиться, а тут все зовсім по-іншому. Не було досвіду війни в умовах міст у мене й у частини хлопців, які там з 14-го року воювали. І не було розуміння, що настільки буде використовуватися широкий арсенал зброї проти нас. Було розуміння, що треба їхати, а там розберемося. Ну, і дуже неочікуваним стало те, що вони не зі сходу заходили, а з півдня. Умовно, ми їдемо, в одному телефоні дивлюся навігатор, а в іншому читаю: “Зараз загроза десанту”. Я кажу: “Так, давай зараз тут праворуч, бо там має десант висаджуватися”, і ми отак маневрували, маневрували”, – підсумував захисник.
Ситуація в Маріуполі – останні новиниРаніше студент розповів про життя в окупованому Маріуполі. За його словами, в місті досі немає зв’язку – в центрі міста інколи буває 3G, а 4G взагалі немає.
“Світло з’явилося, коли я вже виїхав, тобто через рік і два місяці. Вода з’явилася в місті у червні 2022 року, але вона технічна і її пити не можна”, – зауважив хлопець.
Також повідомлялось, що у Маріуполі партизани спалили базу окупантів разом із БК. Місцерозташування бази було виявлено завдяки фотографіям місцевих “блогерів”.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Вони поспішають: експерт оцінив спроби РФ дійти до Дніпропетровської області
- Залужний назвав два фактори, які визначають переможця у сучасній війні
- Росіяни спланували наступальні операції на весь 2025 рік: експерт розповів, куди вони попруть