Головна Без категорії Що стоїть за візитом Сі Цзіньпіна до Путіна: Bloomberg побачило геополітичний підтекст

Що стоїть за візитом Сі Цзіньпіна до Путіна: Bloomberg побачило геополітичний підтекст

35
0

Джерело: www.unian.ua
Візит Сі має на меті показати, що зближення США і Росії не вплинуло на відносини Пекіна з Москвою, зауважило видання.

Сі хоче продемонструвати тісні зв’язки з російським диктатором / фото REUTERS Китайський лідер Сі Цзіньпін приїде на чотири дні у Москву, щоб продемонструвати тісні зв’язки з російським диктатором Володимиром Путіним. Водночас він має місію послабити США на світовій арені, пише Bloomberg.

Зазначається, що в рамках свого візиту Сі проведе особисті переговори з Путіним. Це будуть перші перемовини між двома лідерами відтоді, як президент США Дональд Трамп ввів небувало високі тарифи для Китаю. На думку видання, те, що китайський очільник відвідає парад на Красній площі, сигналізує, що нещодавнє покращення відносин між США та Росією не вплинуло на відносини Пекіна з Москвою.

“Ключовим питанням порядку денного є те, які існують можливості і як скоординувати дії Росії та Китаю, щоб використати ці чотири роки (президентства Трампа, – ред.) для подолання гегемонії США”, – сказав директор Центру “Росія Євразія Карнегі” Олександр Габуєв. 

За його словами, Путін і Сі хочуть “допомогти Трампу знищити американське верховенство та досягти багатополярного світового порядку, де Росія і Китай зможуть процвітати”.

Видання пише, що поки Трамп просуває зовнішню політику “Америка понад усе”, щоб утвердити глобальне домінування США, “Пекін позиціонує себе як більш стабільну наддержаву через шквал вдалих пропагандистських відео та дипломатичні звернення до країн”.

Bloomberg назвало й інші сигнали, які мають на меті продемонструвати нерозривний зв’язок між РФ і Китаєм. Так кремлівський політолог Федір Лук’янов нещодавно зазначив, що відвідування Сі Цзіньпіном параду в Москві є ознакою його “солідарності з Росією”.

“Це показує, що партнерство між Росією та Китаєм розвивається незалежно від зусиль Вашингтона”, – підкреслив Лук’янов.

Крім того, видання звернуло увагу, що напередодні візиту Сі Путін наголошував на “стратегічних зв’язках” Росії з Китаєм у документальному фільмі, що вийшов на російському державному телебаченні 4 травня. 

“Турбулентність у світі не зменшилася, а лише посилилася, і у нас такі надійні, стабільні відносини, що сам факт їхнього існування зміцнює глобальну стабільність”, – цитує Bloomberg російського диктатора.

У Китаї теж роблять наголос на особливих зв’язках між КНР і РФ. Зокрема професор міжнародних відносин Університету Женьмінь і колишній дипломат Ван Івей, якого вважають близьким до уряду в Пекіні, виступив із заявою про те, що “Китай і Росія хочуть встановити нову модель відносин між великими державами”.

“Американська система не є рівноправною, вона не є інклюзивною. Китай і Росія завжди потребують одне одного для підтримки багатополярного світу”, – підкреслив китайський дипломат.

Парад у Москві 9 травня: що відомоЯк повідомляв раніше УНІАН, глава Китаю Сі Цзіньпін офіційно підтвердив, що поїде на військовий парад до Путіна. Глава Китаю пробуде в Росіїї чотири дні – з 7 до 10 травня. Він планує взяти участь у заходах з нагоди 80-ї річниці Перемоги у німецько-російській війні, обговорити із Путіним розвиток стратегічного партнерства між двома країнами, а також підписати низку документів.

Загалом у Росію для участі в параді на 9 травня приїдуть майже три десятки іноземних лідерів, повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков. За його словами, на вищому рівні буде представлено Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизію, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, невизнану Абхазію, Боснію і Герцеговину, Бразилію, Буркіна-Фасо, Венесуелу тощо. Крім того, Кремль запросив послів КНДР та США, генеральних секретарів ШОС, СНД, ЄАЕС, ОДКБ, Організації Ісламського співробітництва, Союзної держави Росії та Білорусі, комісії Африканського союзу, президента Нового банку розвитку, а також міністрів оборони 34 країн.

Українці вважають малоймовірною атаку на парад 9 травня у Москві. Хоч у Росії посилюються спекуляції про те, що Україна може скористатися цією можливістю, щоб поставити Кремль у незручне становище перед своїми союзниками, однак високопоставлений представник українських сил оборони заявив виданню The Washington Post, що спроба атаки малоймовірна через низькі шанси на успіх. Мовляв, всі системи ППО Росії перекинуті для захисту Москви. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Мерца з другої спроби обрали канцлером Німеччини
  • На дипломатичному рівні ставлення до РФ дуже змінилося: Подоляк пояснив, що відбувається
  • Скандальний кандидат у президенти Польщі потоптався по прапору Євросоюзу (відео)



реклама у Нововолинськ