Джерело: www.unian.ua
Об’єкт будують на глибині 2 кілометрів, тож це навіть складніше, ніж будівництво космічної станції.
Підводну станцію розробила Китайська академія наук, будівництво вже розпочалося. Цей інноваційний об’єкт, введення в експлуатацію якого заплановано на 2030 рік, за технологічною складністю зрівняється з трьома Міжнародними космічними станціями (МКС) разом узятими.
Об’єкт будують поблизу гідротермальних джерел, плануючи вивчати унікальну екосистему. Там на глибині підводні гейзери викидають у навколишнє середовище багату на мінерали гарячу воду, що забезпечує джерело існування для понад 600 різних видів організмів, які еволюціонували в умовах екстремальних тиску та температури.
Однак шалені гроші, яких потребує будівництво настільки складного об’єкту, як підводна наукова станція, Пекін виділяє не лише через науковий інтерес. Ймовірно, ще важливішим є той аспект, що під дном Південно-Китайського моря є величезні поклади гідратів метану – природного газу, який може змінити енергетичний ринок Китаю. Йдеться про щонайменше 70 мільярдів тонн гідрату метану, що приблизно еквівалентно половині нинішніх запасів нафти і газу Китаю.
Крім того, морське дно багате на рідкісні мінерали, такі як кобальт і нікель, необхідні матеріали для сучасних технологій. Здатність видобувати ці корисні копалини може забезпечити Китаю вирішальну перевагу в глобальних технологічних інноваціях, що ще більше посилить його самодостатність у високотехнологічних галузях промисловості.
“Ця підводна станція — це більше, ніж просто науковий проєкт, вона відображає ширші амбіції Китаю у світовій гонці за океанічні ресурси”, – пише DailyGalaxy.
Інші мегапроекти КитаюЯк писав УНІАН, гребля китайської ГЕС “Три ущелини” утворила настільки величезне водосховище, що його маса впливає на швидкість обертання Землі. А це своєю чергою впливає і на тривалість доби.
Також ми розповідали, що Китай веде буріння свердловини, яка має стати найглибшою у світі. Це теж пояснюється прагненням Пекіна отримати доступ до важкодосяжних ресурсів планети.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Глибоко під морем Китай знайшов 100 мільйонів тонн нафти: чому це збентежило екологів
- У Китаї півмарафон бігли люди і роботи: у кого вийшло краще
- Китайські студенти повернули до життя “приголомшливий” рецепт рису віком 2000 років