Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Getty Images
17 хвилин(и) тому
У Швейцарському місті Базель відбувся перший півфінал пісенного конкурсу Євробачення-2025. Український гурт Ziferblat вийшов у фінал конкурсу, який відбудеться 17 травня.
Так під час першого півфіналу 13 травня до фіналу пройшли десять країн: Албанія, Швеція, Норвегія, Ісландія, Нідерланди, Польща, Сан-Марино, Естонія, Португалія та Україна.
Автор фото, Getty Images
Гурт Ziferblat виступив на Євробаченні-2025 з піснею Bird of Pray у стилі диско-фанк та гіппі 60–70-х років.
Режисеркою постановки виступила Марія Коростельова — українська кліпмейкерка і сценографка, відома співпрацею з Kazka, Krutь, The Erised, Fo Sho та багаторічною участю в підготовці номерів до нацвідбору на “Євробачення”.
Костюми для гурту Ziferblat створив Іван Фролов, який раніше працював із образами Джамали, Сабріни Карпентер, Бейонсе та багатьох інших артистів світового рівня.
Як повідомляє Суспільне Культура, костюми Ziferblat мали ексклюзивні деталі, що раніше з’являлися лише в модних показах. Серед них — панківські пояси з металевими елементами й кристалами Swarovski. Для колекції бренду їх створила українська художниця Наталка Сойко з Кам’янець-Подільського.
Колірна палітра костюмів гурту базувалася на сценографії, кольорах відеоряду та особистих естетичних уподобаннях учасників. За задумом Фролова, кожен артист мав власний символічний колір, який виокремлював його візуально.
Спільним елементом для всіх учасників номера, включно з музикантами й бек-вокалістками, стало стилізоване серце — візитівка бренду Frolov і символ єдності в цьому виступі.
За словами учасників гурту, пісня Bird of Pray, яку створив Валентин Лещинський, розповідає історію українців, яких війна розлучила з близькими.
“Це про наші проблеми, які ми переживаємо, про трагедію останніх трьох років”, – розповів співак Валентин Лещинський фан-сайту Євробачення Wiwibloggs.
Автор фото, Getty Images
За результатами голосування глядачів у півфіналі, 10 країн з кожного півфіналу проходять у фінал.
“Велика п’ятірка” – Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та Велика Британія – автоматично проходять до фіналу, оскільки вони є найбільшими фінансовими донорами Європейської мовної спілки (EBU).
Цього року до них також приєднується Швейцарія — країна-переможець минулорічного конкурсу, яка організовує цьогорічне Євробачення.
Про гурт Ziferblat
Київський гурт Ziferblat, заснований у 2015-му році, складається із трьох учасників: двох братів Даниїла Лещинського (соліст) і Валентина Лещинського (гітарист), та Федора Ходакова (барабанщик).
Ziferblat брав участь у національному відборі і минулого року. Тоді вони виступили із піснею Place I Call Home та за сумою балів посіли друге місце.
Музиканти пробували свої сили у Нацвідборі ще у 2022 році, потрапивши до лонглиста, однак до фіналу тоді не дісталися.
Російський обстріл нещодавно зруйнував будинок Христини Старикової, бек-вокалістки Ziferblat. Батько барабанщика Федора Ходакова зараз на передовій.
Євробачення – що це за конкурс
“Євробачення” – щорічний музичний конкурс, який організовує Європейська мовна корпорація (EBU). У ньому беруть участь країни-члени EBU та Австралія. Кожна країна сама вирішує, кого відправляти співати від свого імені: десь це окремий конкурс, а десь закрите журі обирає, кого відправити на “Євробачення”.
Україна – одна з найбільш успішних країн на Євробаченні. Українські учасники завжди потрапляли до фіналу і вигравали конкурс тричі:
2004 – Руслана з піснею “Wild Dances”
2016 – Джамала з піснею “1944”
2022 – Kalush Orchestra з піснею “Stefania”
Росія і Білорусь не беруть участь у конкурсі з 2022 року.
Автор фото, Getty Images
Підпис до фото, Арена Санкт-Якобсгалле в Базелі під час півфіналу Другий півфінал конкурсу відбудеться 15-го травня, а фінал пройде 17 травня. Переможця визначать професійне журі країн-учасниць та голосування глядачів.
Цього року в конкурсі беруть участь 37 країн. Чорногорія повернулася на “Євробачення” після дворічної перерви, а Молдова відмовилася від участі через фінансові міркування.