Джерело: www.unian.ua
Неясно, чи справді Трамп переключив свої симпатії на Україну – чи просто готовий покарати Росію за її непокірність.
“В американців була спрощена ідея – давайте зачаруємо Росію, чинитимемо тиск на Зеленського, і ми отримаємо угоду. Виявилося, що просто зачаровувати Росію недостатньо”, – каже Вольфганг Ішингер, колишній посол Німеччини в США.
Найбажаніша мета Трампа – припинення вогню, яке могло б призвести до мирних переговорів і припинення війни – поки що для нього недосяжна, оскільки Путін відкинув будь-які заклики припинити бойові дії, навіть попри жорсткі санкції. Така очевидна непримиренність Росії дратує Трампа, кажуть спостерігачі.
“У [його] спілкуванні відчувається розчарування. Можливо, він розуміє, що занадто багато чого позбувся і нічого не отримав натомість”, – сказав колишній посол США в Росії Майкл Макфол.
Адміністрації Трампа також стає дедалі важче звинувачувати українців у бойових діях, що тривають. Останніми тижнями Зеленський щосили намагався представити себе партнером зі співпраці. Відносини між Києвом і Вашингтоном також відновилися після сварки в Овальному кабінеті, почасти завдяки підписанню угоди про корисні копалини.
Але залишається незрозумілим, чи справді Трамп переключив свої симпатії на Україну – чи просто готовий покарати Росію за її непокірність, зазначає FT.
“Трамп безумовно бачить, що Путін не йде назустріч. Але я не впевнений, що наслідком цього стане значущий тиск на Путіна”, – сказав Ерік Грін, колишній помічник президента Джо Байдена в Раді національної безпеки.
При цьому експерти кажуть, що Росія робить ставку на те, що президент США втратить терпіння в мирному процесі. “Путін грає в довгу гру і думає, що час на його боці. Він розраховує, що Трамп втратить інтерес, а американці припинять військову допомогу, і це послабить українську армію”, – сказав Макфол.
Інші експерти вважають, що небезпека того, що президент США відмовиться від України, в останні тижні зменшилася.
Так, науковий співробітник Ради з міжнародних відносин Томас Грем сказав, що Трампу буде важко досягти однієї зі своїх головних цілей – перезавантаження відносин із Росією – без попереднього вирішення проблеми України.
“Занадто багато поставлено на карту”, – сказав він. “Так, він все ще може піти з України, але якщо він це зробить, це буде занадто схоже на провал”.
Трамп і війна в УкраїніНапередодні Трамп зробив заяву щодо можливої зустрічі України і Росії в Туреччині, яка може відбутися вже в четвер, 15 травня. Трамп заявив, що розглядає можливість прилетіти до Стамбула на переговори України і РФ.
Водночас спеціальний посланник президента США Стів Віткофф заявив, що Трамп погрожує вийти з процесу врегулювання, якщо сторони конфлікту не проведуть прямих переговорів.
Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер зазначав, що Трамп справді хоче завершення війни, однак йому не важливо, де проходитиме межа російської окупації.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Трамп розповів, чого очікує від переговорів між Україною та РФ у Стамбулі
- Шведський дипломат пояснив, чому Путін боїться зустрічі із Зеленським
- Повернення Трампа “обвалило” репутацію США: результати великого опитування